Diş Hekimliği Hakkında Yeni Tasarı İngiliz Parlamentosunda, Detaylar Webinarda
Pek çok avantaj getirebilecek bu gelişmeyi, Vestiyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Manav ve Knightsbridge Academy’den Dr. H. Hakan Yıldırım, 31 Mayıs akşamı yapılacak ücretsiz webinarda ele alacak.


29.05.2024

TOPLANTI KAYDINI DRVESTA YOUTUBE KANALIMIZDA İZLEYEBİLİRSİNİZ

Provisional Registration hakkındaki tasarı, 16 Şubat 2024’te İngiltere devletinin resmi sitesi gov.uk'de ana hatlarıyla yayınlandı ve tartışmaya açıldı. Tasarıya göre, İngiltere dışında eğitim almış bir diş hekimi, ORE sınavlarına girmeden, “supervisor” lisansı olan bir meslektaşının yanında çalışmaya başlayabilecek. Uygulama, hem İngiltere’nin diş hekimi ihtiyacının daha hızlı karşılanması hem de ülkeye yeni gelen bir diş hekiminin buradaki dokuya doğal bir süreçle uyum sağlaması açısından yararlı.

Tartışmalar çok yönlü ilerlerken sorular ve belirsizlikler oldukça fazla. İngiltere’de dental kariyer konusundaki gelişmeleri VESTA & Knightsbridge Academy’den takip edenler için 31 Mayıs akşamı Türkiye saatiyle 21.00’de Zoom üzerinden bir webinar gerçekleştirilecek.

Vestiyer Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Manav ve Knightsbridge Academy’den Dr. H. Hakan Yıldırım, bu önemli toplantıda, yeni tasarı hakkındaki son gelişmeleri katılımcılara aktaracak. Ücretsiz yapılacak toplantı için kayıt olmak gerekiyor. Gelişmeleri merak edenler, bu linkten kayıt olabilir.


Cevap Bekleyen Sorular Ele Alınacak

 • Parlamentoda ne zaman onaylanır?
 • Kanun çıktıktan sonra ne kadar sürede yürürlüğe girer?
 • Kimler başvurabilecek?
 • Ne kadar süreli olacak?
 • İngilizce seviyesiyle ilgili bir değişiklik var mı?
 • ORE sınavları kalkacak mı?
 • Nasıl başvurulacak? Başvuru ücreti olacak mı?
 • Herhangi bir sınav olacak mı? Değerlendirme nasıl olacak?
 • Bir ‘provisional registrant’ hangi tedavileri yapabilecek?
 • Muayenehane açabilecek mi?
 • Provisional statüsü kaç yıl sürecek?
 • Provisional register olan bir hekim, ailesini yanında götürebilecek mi?
 • Supervisor için gerekli şartlar neler?
 • Provisional dentist olan bir kişi, tam ‘register’ olduktan sonra supervisor olabilir mi?
 • Birleşik Krallık içindeki tüm ülkelerde çalışabilir mi?

Toplantı Kayıt Linki (Katılım Ücretsiz, Kayıt Zorunludur)
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Lhl4cXfCQKu2wQ0AvTk4_w#/registration

Bunlar da ilginizi çekebilir

VESTA & VYG Duyurularına Abone Olun

VESTA & VYG duyurularına abone olun; kurs, seminer, fuar ve benzeri etkinlikleri ilk siz duyun.

Devamını Oku

Zucchelli ile İngiltere’de Yumuşak Doku Yönetimi Sertifika Programı

Periodontoloji ve implantoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof Dr Giovanni Zucchelli ile İngiltere’de “New Clinical Philosophy in Soft Tissue Surgical Management” sertifika programı

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

DrVesta YouTube Kanalı Yayında

Otuz yılı aşkın süredir diş hekimlerine yönelik yayıncılık yapan Vestiyer Yayın Grubu, bu alandaki tecrübesini yeni bir platforma,  YouTube.com/DrVesta kanalına taşıyor. Kanalın ilk 1000 abonesi arasından yapılacak çekiliş ile 10 diş hekimi, 650 TL değerindeki VYG Fulpaket hediyesi kazanacak.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

İngiltere’ye Yerleşmek İsteyen Doktor ve Diş Hekimleri İçin Self Sponsorship Vize İmkanı

İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Devamını Oku