Doktorlar İçin İngilterede İş Garantili PLAB Kursu
AGMP Diploma Programı, Birleşik Krallık’ta yasal haklara sahip bir tıp hekimi olarak çalışmak ve yıllık 100.000 Pound üzerinde gelir etmeye başlamak için önemli bir fırsat sunuyor.


01.12.2021

Birleşik Krallık’ta sağlık çalışanları konusunda yaşanan işgücü daralması (shortage), Brexit ve pandeminin de etkisiyle sıkıntılı boyutlara ulaştı.

Nitelikli doktorların İngiltere’ye gelebilmesi ve meslek hayatını orada sürdürebilmesi amacıyla College of Medicine & Dentistry tarafından özel bir program hazırlandı. “Your pathway to Live and Work in the UK through Study” mottosuyla duyurulan programın resmi adı “Advanced General Medical Practice (AGMP) Diploma Programme.

6 ay süreli, tamzamanlı bir diploma programı olan AGMP, okulun Birmingham’da bulunan kampüsünde verilen yüzyüze yoğun bir eğitim sürecinden oluşuyor.

Katılan hekimleri, PLAB 1 ve PLAB 2 sınavlarını geçmek için gereken becerilerle donatmayı hedefleyen AGMP Diploma Programı, İngiltere’de doktorluk yapmak için geçmeniz gereken dil sınavına da size hazırlıyor.

AGMP Diploma Programı, Birleşik Krallık’ta yasal haklara sahip bir tıp hekimi olarak çalışmak ve yıllık 100.000 Pound üzerinde gelir etmeye başlamak için önemli bir fırsat sunuyor.


Önemli Noktalar

 • 6 ay süreli yoğun bir program
 • Yüzyüze, uygulamalı eğitimler
 • PLAB 1 ve PLAB 2 konularını içeren müfredat
 • PLAB testlerini geçmeye odaklı öğretim metodu
 • İş görüşmesi eğitimi
 • Birebir mentörlük
 • Pek çok konuda senaryo bazlı pratikler (Role Play Scenarios)
 • İngilizce dil eğitimi de içeriyor (programa başlayabilmek için belli bir seviyenin üzerinde olmalısınız)
 • PLAB testlerini geçip GMC kaydını tamamlyanlara iş garantisi
 • Anahtar Bilgiler

Başlangıç Tarihi: Şubat 2022
Öğretim Şekli: Tam zamanlı, yüz yüze
Süre: 6 ay
Nerede: Birmingham, Birleşik Krallık
Kurs Ücreti: 15.000 İngiliz Sterlini
Program Lideri: Dr. Patrice Baptiste


Program Giriş Koşulları

 • Tıp Fakültesi Mezuniyeti
 • Mesleki Mesuliyet Sigortası
 • Doktorluk yaptığına dair bağlı bulunduğu meslek odasından veya kurumdan alınan mektup (Good Standing Letter)
 • Sağlık raporu
 • Temiz sabıka kaydı
 • İngilizce dil seviyesi IELTS 6.0 veya uluslararası bir başka dil sınav sisteminden ona denk bir puan olmalıdır.

ONLINE VE YÜZYÜZE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

Ulster University College of Medicine & Dentistry’nin dekanı Prof Dr Maher Almasri, doğrudan sorularınızı cevaplıyor. 

13 Aralık 2021 Pazartesi günü Türkiye saatiyle 20:00’de yapılacak olan online bilgilendirme toplantısına katılmak için aşağıdaki linkten ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz:

YOUR PATHWAY TO LIVE & WORK IN THE UK THROUGH STUDY
Professor Maher Almasri
The Dean, College of Medicine & Dentistry, Birmingham, UK
Ulster University
 Etkinlik Kayıt Linki (Ücretsiz) 

Online toplantıya katılan hekimlerden dileyenler 26 Aralık 2021 Pazar günü İstanbul’da yapılacak olan yüzyüze toplantıya da katılarak birebir görüşme, sorularına birinci ağızdan cevap alma fırsatı buluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku