Çene Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursu’na Covid Güncellemesi
Aralık ayında Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı’nda çene cerrahlarına özel yapılacak olan eğitim, İstanbul İDEA Deneysel Ar-Ge ve Eğitim Merkezi Anatomi Laboratuvarı’na alındı.


24.08.2020

VESTA Akademi tarafından düzenlenen eğitimi, Türkiye’nin önde gelen ağız diş çene cerrahlarından Prof. Dr. Mustafa Sancar veriyor. İlk kez düzenlenen Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar Kursu’na katılmak için cerrah olmak veya cerrahi branş doktora/uzmanlık öğrencisi olmak gerekiyor.

Kurs yetkilileri, 12-13 Aralık tarihlerinde düzenlenecek kursun eğitim tarihi ve içeriğinin tamamen aynı olduğunu, Covid-19 sebebi ile sadece eğitim mekânını güncellediklerini duyurdular.

Daha İyi Bir Cerrah Olma Yolunda Eşsiz Bir Fırsat

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası eğitimlerin öncüsü VESTA® Akademi, alanında tecrübeli eğitmenleri kursiyerler ile buluşturuyor. Ortodontiden implantolojiye farklı başlıklarda eğitimler düzenleyen Akademi, ileri cerrahi başlığında yeni bir kurs tasarladı.

“Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar” başlıklı kurs, Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç tarafından veriliyor. Covid-19 sebebi ile İstanbul İDEA Deneysel Ar-Ge ve Eğitim Merkezi Anatomi Laboratuvarı’nda düzenlenen kurs için sadece 6 kişilik kontenjan kaldı.

Ağız-diş-çene cerrahlarının ve bu alanda eğitimi devam eden doktora/uzmanlık öğrencilerinin katılabildiği bu benzersiz deneyim, daha iyi bir cerrah olma yolunda eşsiz bir fırsat sunuyor.

100 EUR Ödeyin Koltuğunuzu Garantileyin

Kurs ücretinin tamamını şu anda ödemenin ağır olduğunu düşünen katılımcılar kontenjandan yararlanmak için VESTA’nın “Koltuğumu Garantile” uygulamasından yararlanıyor. Uygulamada başlangıç için 100 EUR ödenerek koltuk garantilenip kalan bakiye 15 Ekim 2020 tarihine kadar ödenerek kesin kayıt yapılıyor.

 

Haber: Elif Taman Yazıcı (VESTA Akademi)

Bunlar da ilginizi çekebilir

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku