Tek Kurs, 3 Farklı Endikasyon

VESTA® Akademi’nin ‘Kompozit Rezinlerle Ön Bölgede Estetik Çözümler’ kursu, tek endikasyona odaklanan kursların ötesinde 3 farklı endikasyonu detaylarıyla ele alıyor. Kırık, Diastema ve Lamina konusunda mesleki becerilerini artırmak isteyen diş hekimleri için Prof. Dr. Esra Uzer Çelik’in tecrübelerini aktaracağı eğitim, 14-15 Mart 2020 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek21.01.2020

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası eğitimlerin öncüsü VESTA® Akademi, alanında tecrübeli eğitmenleri kursiyerler ile buluşturuyor. Diş hekimlerinin ihtiyaçlarına uygun eğitimler tasarlayan Akademi’nin, Prof. Dr. Esra Uzer Çelik eğitmenliğindeki ‘Kompozit Rezinlerle Ön Bölgede Estetik Çözümler’ kursu, ön bölge estetik restorasyonların diş hekimliği pratiğindeki öneminin artması nedeniyle öne çıkıyor.  İstanbul’da düzenlenecek olan eğitimin tarihi, 14 Mart – 15 Mart 2020.

Kompozit rezinlerin renk seçeneklerinde, uygulama tekniklerinde ve cila sistemlerindeki önemli gelişmeler sayesinde, direkt kompozit restorasyonlar çoğu vakada ilk seçenek haline gelmiş durumda. Kompozit üzerine düzenlenen kurslar, genellikle bir tek endikasyon etrafında şekilleniyor ve o konuda bilgiler veriliyor. Oysa bu kurs kapsamında üç farklı endikasyona dair detaylı bilgiler veriliyor: Kırık, Diastema ve Lamina.

Eğitime Dair

Estetik algısının ve talebinin yükselmesine paralel olarak, ön bölge estetik restorasyonların diş hekimliği pratiğindeki önemi gün geçtikçe artmakta. Kompozit rezinler ise, söz konusu estetik talebin karşılanması noktasında, diş hekimleri açısından en çok başvurulan yöntemlerden biridir.

Kompozit rezinlerin renk seçeneklerinde, uygulama tekniklerinde ve cila sistemlerindeki önemli gelişmeler sayesinde, bu materyaller kullanılarak fonksiyonel, biyolojik ve estetik açıdan çok başarılı ön bölge restorasyonları yapılabilmektedir. Bu yüzden direkt kompozit restorasyonlar çoğu vakada ilk seçenek haline gelmiştir.

Ayrıca yeni geliştirilen matris sistemleri ile daha iyi çıkış profilleri ve aproksimal kontak alanları oluşturulabilmektedir.Her ne kadar estetik açıdan başarılı restorasyonlar yapabilsek de kompozit rezin restorasyonların klinik ömrü konusunda hâlâ soru işaretleri bulunmaktadır. Yapım aşamalarında klinik koşullara bağlı bazı zorluklarla karşılaşılabilir. Bu problemlerin üstesinden gelmek için doğru endikasyon, doğru materyal ve doğru teknik seçimi önemlidir.

Bu kurs programında ön bölgede direkt kompozit rezinlerle gerçekleştirilen kırık diş, diastema ve kompozit vener restorasyonların endikasyonları, sınırlamaları, yapım aşamaları ve klinik performansları vakalar üzerinde ve güncel literatür eşliğinde irdelenmektedir. Uygulama prosedürleri, modeller üzerinde katılımcılarla birlikte aşama aşama gerçekleştirilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku