Ortodonti Kursunda İlk Grup, Eğitimini Tamamladı

İngiltere’nin ilk özel diş hekimliği fakültesi olan BPP University School of Health’in eğitmenleri ile birlikte düzenlediğimiz Ortodonti Modüler Seminer Programı'nın ilk grubuna gelen hekimler, 4 modülü de bitirerek eğitimlerini tamamladılar.24.05.2018

İngiltere’nin ilk özel diş hekimliği fakültesi olan BPP University School of Health’in eğitmenleri ile birlikte düzenlediğimiz Ortodonti Modüler Seminer Programı'nın ilk grubuna gelen hekimler, 4 modülü de bitirerek eğitimlerini tamamladılar. 12-13 Mayıs'ta gerçekleştirilen eğitime Biz Cevahir Otel ev sahipliği yaptı. Toplamda yaklaşık 70 saatlik eğitim sürecinden geçen hekimlere Ortodonti alanında dünyaca ünlü Prof. Dr. Simon Ash ve Dr. Parmjit Singh eğitim verdi.

Diş Hekimleri için Benzersiz Bir Deneyim

Türkiye'nin çeşitli yerlerinden katılan diş hekimleri ilk modülde kraniyofasiyel bölgenin büyüme ve gelişimi, etkin hastanın belirlenmesi ve teşhis konulması, radyolojik ve dijital görüntülenme gibi konularda bilgi edinirken 2 modülle beraber ortodontik tedavi planlama ilkeleri ve tedavi protokolleri, kapsamlı kayıt alma yöntemleri, vaka değerlendirme ilkeleri, ortodontik tedavi için efektif planlama, sabit apareyler için tedavi protokol ilkeleri gibi konuları kapsamlı şekilde ele aldılar.

Hekimler 3. modüle geçtiğinde ise ortodontik tedavi ilkeleri, sabit ortodontik apareylerin yerleştirilmesine dair klinik prensipler, diş hareketinin biyolojik mekanizmaları, klinik ortodontik tedavinin tasarlanması ve planlanmasını gibi konularda kendilerini geliştirdiler.

Sertifikalar Alındı

Temel vakalarla tedaviye başlayıp, ileri düzey vakalara geçtikçe karşılarına çıkan problemleri eğitmenlerle tartışarak kurslarını tamamlayan hekimler, Vesta Akademi'nin organize ettiği akşam yemeğinde buluşarak sertifikalarını aldılar. Eğitim sonrası memnuniyetlerini belirten hekimler İngiltere'den gelen eğitimciler Prof.Dr Simon Ash ve Dr.Parmjit Singh'e teşekkürlerini sunup yemek boyu hekimlik üzerine sohbet ettiler.

Bunlar da ilginizi çekebilir

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku