Medipol’de Profesör Olarak Devam Ediyor

İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Hanefi Kurt profesör oldu.30.05.2018

Diş hekimliği serüvenine İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimiyle başlayan Hanefi Kurt kariyerine profesör olacak devam edecek. Çene eklemleri rahatsızlıkları tanı ve tedavide birçok çalışması bulunan Hanefi kurt aynı zamanda birçok ulusal ve uluslararası kongre , eğitim ve seminerde katılımcı veya konuşmacı olarak bulunmuştur. Vesta akademi bünyesinde Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu eğitmeni olarak yer alan Hanefi hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Profesör olduktan sonra kısa bir açıklama yapan Hanefi Kurt ''11 yılı İstanbul Üniversite'sinde, 7 yılı da İstanbul Medipol Üniversitesinde sürdürdüğüm akademik hayatımda bir dönüm noktasını daha aştım ve bugün itibariyle Profesör Doktor olarak atandım. Başta ilkokul öğretmenim Muzaffer Dağ ve son hocam Prof. Dr. Necat Tuncer olmak üzere üzerimde emeği olan isimlerini tek tek yazamadiğim tüm öğretmenlerime ve hocalarıma sonsuz minnettarım.'' ifadelerini kullandı. Ayrıca bu süreçte hep yanında olarak Prof Dr. Hanefi Kurt'a  destek olan arkadasları, ailesi ve bilhassa sevgili eşi Şebnem Hanım'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Prof. Dr. Hanefi Kurt Kimdir?

1974 yılında Muğla’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Muğla’da tamamlamış, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Lisans eğitimine başlamıştır. 1997 yılında eğitimini tamamlamış ve aynı fakültede Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktoraya başlamıştır. 2005 yılında “Redüksiyonlu Disk Deplasmanlarının Tedavisinde Kullanılan Konservatif Tedavi Yöntemlerinin Etkinliklerinin Değerlendirilmesi” konulu doktora tezini sunarak aynı bölümde Dr. Arş. Gör. olarak 2011 yılına kadar görev yapmıştır.

2010 yılında Ludwig-Maximilians-Universität München, Poliklinik für Zahnärztliche Prothetik’de misafir araştırmacı olarak çalışmıştır. 2011 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda görev yapmaktadır. 2018 yılında Profesör unvanını almıştır. Çene eklemi rahatsızlığı tedavisi konusunda uzun yıllardır bilimsel ve klinik çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Hanefi Kurt evli ve bir çocuk babasıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku