Knightsbridge Academy Ortodonti Kursları Dubai’de

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası sürekli eğitim denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen öncü ve lider kuruluş VESTA Akademi, 3 yıl önce başlattığı ortodonti kursunu yurt dışına taşıyor.11.06.2020

2017 yılında Türkiye’de başlayan ortodonti modüler eğitim seminerleri dizisi yurt dışı katılımcılarının Türkiye’ye gelmesi ile birlikte ses getirmeye başladı. Dubai’den gelen hekimlerin de yoğun ilgisi eğitimin Dubai’de de başlatılmasına fırsat tanıdı.

Talep yoğun olunca VESTA & Knightsbridge Academy, Birmingham’daki Ulster Üniversitesi eğitmenleri ile birlikte düzenlediği Ortodonti Modüler Seminer Programı’nı Dubai’de de başlatmaya karar verdi.

Kursun sertifikasyonu, Birleşik Krallık’ta akredite bir eğitim kurumu olan Knightsbridge Academy tarafından gerçekleştiriliyor.

Eğitime katılan diş hekimleri 3 modülden oluşan eğitimlerini tamamladıklarında VESTA & Knightsbridge Academy’den bir sertifika alıyorlar ve isterlerse Birmingham’daki Ulster Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Ortodonti Bölümü’nde yüksek lisansa başvurabiliyorlar.

Dubai'deki 3 modülden oluşan bu eğitim, üç yıllık Yüksek Lisans programının ilk yılı yerine kabul edildiği için katılımcılar İngiltere'deki yüksek lisans eğitimine ikinci yıldan başlayabiliyorlar.

Eğitimi tamamlayan diş hekimleri hastalarındaki hafif çapraşıklıkları düzeltebilecek, implant tedavisi yahut protetik planlama esnasında karşılaştığı, kompleks olmayan sorunları giderebilecekler.

Kayıtları çoktan alınmaya başlayan eğitimin ilk modülü kraniyofasiyal bölgede büyüme ve gelişme ilkeleri, gelişimsel anomalilerin etkili yönetimi, radyolojik ve dijital görüntüleme ilkeleri, kapsamlı hasta değerlendirme ve teşhis koyma ana başlıkları ile 17 Temmuz’da başlıyor.

Eğitim hakkındaki detaylı bilgileri bu linki tıklayarak öğrenebilir, ayrıntılı eğitim müfredatını inceleyebilirsiniz.


Haber: Elif Taman Yazıcı (VESTA Akademi)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku