İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Bilgilendirme Toplantısı
İngiltere’de çalışmayı ve yaşamayı düşünen diş hekimlerinin sorularına cevap bulacağı, tüm temel konuları içeren, kurs formatında, kapsamlı bilgilendirme toplantısı. 30 Temmuz 2024 Salı günü yapılacak toplantıda, seçenekler hakkında da detaylı bilgi veriliyor.22.04.2024

2020 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirilen ve birçok meslektaşımızın İngiltere’ye taşınmasında öncülük etmiş olan “Bilgilendirme Toplantıları” sayfamıza hoşgeldiniz.

Mesleğini İngiltere’ye taşımayı düşünen diş hekimleri için tüm temel konuları içeren, kurs formatında hazırlanmış, kapsamlı bilgilendirme toplantısı hakkında detayları aşağıda bulabilirsiniz.

“İNGİLTEREDE DİŞHEKİMLİĞİ-101”

Siz de “UK Dental Kariyer Kulübü”ne katılın; kariyerinizi İngiltere'ye taşıma yolculuğunuzu sağlıklı ve gerçekçi şekilde planlamanıza katkı verelim.

Biz adına 'Bilgilendirme Toplantısı' diyoruz ama aslına bakarsanız tüm bilgilerin belli bir akademik disiplin içinde aktarıldığı, yaklaşık 4 saat süren bir temel kurs niteliğinde. 

Belki de adına "İngilterede Dişhekimliği-101” diyebiliriz. Çünkü İngiltere’yi mesleki kariyerini taşıma açısından bir seçenek olarak gören her diş hekiminin sahip olması gereken tüm temel bilgiler bu kursta aktarılıyor.  Toplantıya dair daha fazla detay için lütfen sayfayı aşağı doğru okumaya devam ediniz. 


KAYIT OLUP KATILAMAZSAM NE OLACAK?

Her Bilgilendirme Toplantısı kayıt altına alınıyor ve toplantı sonrasında özel bir link üzerinden katılımcı hekimlerle paylaşılıyor. Toplantıya kayıt olup kaçırırsanız veya tekrar izlemek isterseniz, bu link üzerinden 30 gün boyunca toplantı kaydına erişebiliyorsunuz.


VESTA ve KNIGHTSBRIDGE ACADEMY'NİN BİRİKİMİNDEN YARARLANIN

VESTA Akademi olarak, İngiltere’de faaliyet gösteren diş hekimliği eğitim kurumları ile onbeş yılı aşkın süredir yakın teması olan, ortak etkinlikler düzenleyen bir kurumuz. Ayrıca yine 2010 yılında Londra’da kurulan Knightsbridge Academy bünyesinde, gerek İngiltere ve Türkiye’de gerekse dünyanın başka bir çok ülkesinde diş hekimleri için eğitimler düzenledik, düzenliyoruz.

Uzun soluklu bu birikimimizi, mesleğini yurt dışında sürdürmek isteyen meslektaşlarımızla paylaşmak; onların mesleki kariyerlerini güvenli ve prestijli bir yolculukla İngiltere’ye taşımalarına rehberlik etmek amacıyla, 2020 yılından bu yana çalışmalar yapmaktayız.


BİRLEŞİK KRALLIK'A UZANAN BİR KARİYER YOLCULUĞU

Bu konuyu araştırmış olan meslektaşlarımızın da gayet iyi bildiği gibi, yurt dışında, özellikle de bir Avrupa ülkesinde diş hekimi olarak çalışabilmenin, mesleğini orada sürdürebilmenin önünde çok sayıda handikap mevcut. Bu çetrefilli ve zorlu yolculuk esnasında, parasal yüklerin yanı sıra hayat kalitenizden de tavizler vermeniz gerekebiliyor.

“Yolculuk” ifadesini özellikle tercih ediyoruz çünkü söz konusu olan, birkaç yıl sürecek bir “kariyer inşa yolculuğu” gerçekten. Yeni bir ülkede yeni bir hayata taşınmak, mesleki yetkinliğine başka ülke otoritelerinden onay almaya çabalamak, mesleğini bambaşka şartlarda icra etmek, birçok zorluğu beraberinde getiriyor.

Bizim amacımız ise bu zorlukları minimize ederek, meslektaşlarımızın daha güvenli, daha az riskli bir yolculuk ile hedefe ilerlemelerine rehberlik yapmak, hekimlik birikimlerinden en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak.


TOPLANTI KONULARI

Bigilendirme Toplantısına katılarak, aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz:

 • İngiltere, bir diş hekimi için gerçekten cazip mi? Avantajları ve dezavantajları neler?
 • İngiltere’de gerçekten bir diş hekimi açığı, yeni hekim ihtiyacı var mı? 
 • Türkiye’de eğitim almış bir diş hekiminin İngiltere’de çalışabilmesi için neler gerekli?
 • Hangi diplomalar geçerli?
 • Sık Sorular Sorulara Cevaplar: Ne zaman vatandaş olabilirim? Kendi iş yerimi açabilir miyim? Eşimi ve çocuklarımı götürebilir miyim? Ayrımcılıkla karşılaşır mıyım? Ne kadar kazanırım ve bu tüm aileme yeterli olur mu? Çocuğum İngiltere’de okulda zorlanır mı?
 • Hangi sınavları geçmeliyim? Bu sınavlar ne kadar zor, başarı oranı nedir? Geçmek için kaç kez sınava girme hakkım var? 
 • Akademisyen olarak çalışabilir miyim? Uzmanlık denkliği almak için ne yapmalıyım? 
 • İngilizce dil şartı
 • Hangi vize kategorileri hangi işe yarıyor? 
 • Self Sponsorship Vize nedir, diş hekimlerine ne sağlar?
 • Level 7 Estetisyenlik Sertifikası alarak İngiltere'de çalışmaya başlayabilir miyim?
 • Provisional Dentist nedir? Kanun ne zaman çıkar? Neler getiriyor, neler götürüyor?
 • MSc in Advanced General Medical Practice programı (AGDP) hakkında detaylı bilgi.
 • AGDP master programı kabul şartları. Programın getirdiği avantajlar ve dezavantajlar. Vize ve diğer konularda sunduğu imkanlar.
 • ORE Hazırlık Kursları hakkında detaylı bilgi.
 • Kurs ne kadar sürüyor? Gruplar kaç kişilik olacak? Dersler yüzyüze mi olacak? Deneme sınavları olacak mı? Kurs programının Master programından farkı nedir? İngiltere’ye gitmem gerekecek mi?
 • Ve tabii ki parasal konular…


KONUŞMACI

VESTA Akademi ve Knightsbridge Academy kurucusu Dişhekimi Bülent Manav, 2020 yılından bu yana sürdürdükleri "İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu” kapsamında, bilgi ve birikimlerini katılımcı meslektaşlarıyla paylaşıyor. Dt. Bülent Manav hakkında daha detaylı bilgi için Linkedin sayfasına göz atabilirsiniz:


TOPLANTI PROGRAMI

Toplantıda öncelikle İngiltere’de diş hekimliği alanındaki düzenlemeler/regülasyonlar hakkında bilgiler veriliyor. Mesleki denklik, çalışma şartları, haklar, yükümlülükler, vize uygulamaları, güncel yasal altyapı gibi onlarca başlıkta katılımcılar aydınlatılıyor.

Ardından da Dental Kariyer Programı kapsamındaki seçenekler, Self Sponsorship Oturum Vizesi, AGDP Master Programı, Estetisyenlik Sertifikası, Provisional Dentist lisansı, ORE/LDS Hazırlık Kursları vb hakkındaki detaylar katılımcı hekimlerle paylaşılıyor.

20:00 - 22:00  Birinci Oturum
22:00 - 22:15  Kahve Molası
22:15 - 23:30  İkinci Oturum
23:30 - 23:45  Soru - Cevap

Toplantı sonrasındaki günlerde, dileyen katılımcılarla birebir görüşmeler yapılarak, kişisel kariyer yolculuk planları kendileriyle birlikte değerlendiriliyor.


BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NEDEN ÜCRETLİ? 

Sorulara daha detaylı cevap verebilmek için ve sadece gerçekten ilgi duyan, İngiltere’de çalışma konusuyla ciddi olarak ilgilenen meslektaşlarımızın katılmasını temin amacıyla, cüzi bir ücret belirledik. 

PARANIZ İADE EDİLİYOR 

Eğer önümüzdeki 2 yıl zarfında, kariyer programındaki kurslardan birine dahil olmaya karar verirseniz, şimdi ödeyeceğiniz bu tutar, kayıt olduğunuz program için ödemeniz gereken ücretten düşülerek, size iade edilecek.


PLADFORM.NET’TE “UK ÇALIŞMA KULÜBÜ ÜYELİĞİ”

Vestiyer Grup olarak çalışmaları yürütülen online eğitim ve etkinlik platformu Pladform.net’in Eylül ayı itibariyle hayata geçmesi planlanıyor. Pladform.net kapsamında oluşturulacak etkinlik kulüplerinden biri de “İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Çalışma Kulübü”.

Bu toplantıya katılan diş hekimleri, söz konusu kulübe otomatik olarak üye yapılacaktır. Böylece, üye diş hekimleri hem kendisi gibi mesleğini İngiltere'ye taşımayı düşünen diğer meslektaşlarıyla iletişim halinde olacak, hem de düzenli güncellenen bilgilere erişme imkanı bulacaktır. 


TOPLANTIYA KAYIT

Toplantıya kayıt için  bu linki  tıklayabilir veya aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Açılan sayfada, Knightsbridge Academy’nin Stripe hesabı üzerinden ödemenizi kredi kartınızla güvenle yapabilirsiniz. 

Ödeyeceğiniz Fiyata Şunlar Dahildir:

 • Online Bilgilendirme Toplantısına katılım
 • Bir yıl zarfında, Knightbridge Academy veya VESTA Eğitimlerinden birine katıldığı taktirde, bu toplantı için ödediği ücreti mahsup etme hakkı

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

Zucchelli ile İngiltere’de Yumuşak Doku Yönetimi Sertifika Programı

Periodontoloji ve implantoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerinden olan Prof Dr Giovanni Zucchelli ile İngiltere’de “New Clinical Philosophy in Soft Tissue Surgical Management” sertifika programı

Devamını Oku

İngiltere’ye Yerleşmek İsteyen Doktor ve Diş Hekimleri İçin Self Sponsorship Vize İmkanı

İngiltere’ye taşınmak, mesleğini burada sürdürmek, çocuklarının Birleşik Krallık’ta eğitim almasını sağlamak isteyen tıp doktoru ve diş hekimleri için hazırlamış olduğumuz yol haritasını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Devamını Oku

VESTA & VYG Duyurularına Abone Olun

VESTA & VYG duyurularına abone olun; kurs, seminer, fuar ve benzeri etkinlikleri ilk siz duyun.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku