V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu İçin Kayıtlar Başladı

30 binin üzerinde ziyaretçi ağırlaması beklenen İDEX Fuarı, 9-12 Nisan 2020 tarihlerinde CNR Expo’da gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük dental etkinliklerinden biri olan İDEX, V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu ile önemli bir bilimsel buluşmaya dönüşüyor. Sempozyum ve kurs programlarına katılmak için kayıtlar başladı.11.02.2020

Dünyanın en yaygın dental yayın ağı Dental Tribune International (DTI), Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD), CNR Fuarcılık ve Vestiyer Yayın Grubu işbirliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yıl 9-12 Nisan 2020 tarihlerinde 5. kez gerçekleştirilecek. Zengin bir içerikle hazırlanan sempozyum, bini aşkın markanın yer alacağı İDEX Fuarı’nı kaçırılmayacak bir bilimsel buluşmaya dönüştürecek.

V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu için kayıtlar başladı. Alanında uzman uluslararası konuşmacıların sunumlarına ev sahipliği yapacak bu etkinlikte cerrahi, protez ve endodonti alanlarında saygın konuşmacılar kürsüde olacak. Ayrıca katılımcılar, kurs programlarından da ücretsiz yararlanabiliyor. Kurslarda sınırlı kontenjan olduğu için kayıt için hızlı davranmakta yarar var.

Haber: Elvan Genç (VYG)

ÜTS Eğitimi 9 Nisan 2020 Perşembe Günü

Ürün Takip Sistemi (ÜTS), dental sektörde hizmet veren firmaları, diş kliniklerini ve dental laboratuvarları ilgilendiren, sisteme kayıt olmama durumunda çeşitli yaptırımları bulunan bir e-devlet uygulaması. Ancak gerek diş hekimleri ve diş teknisyenleri, gerekse firmalar işlemlerin nasıl yapacağını bilmiyor. “V. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” 9 Nisan 2020 Perşembe günü ÜTS eğitimi ile başlıyor. Klinik sahipleri, diş laboratuvarları ve dental firmalar için büyük önem taşıyan bu eğitim, kaçırılmaması gerekenler arasında.

Hediye Kitabınızı Unutmayın

Sempozyumun kayıtlı katılımcılarına, Prof. Dr. Serhat Yalçın’ın kaleme aldığı “Diş Hekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” kitabı hediye edilecek. İlk 500 ziyaretçinin alabileceği kitabı, 11 Nisan 2020 Cumartesi günü 14.00 - 16.00 saatleri arasında DT Sempozyum alanında gerçekleşecek imza gününde, yazarına imzalatabilirsiniz.

Kitapta, TME’de görüntüleme bölümünü yazarak katkıda bulunan Prof. Dr. Serra Sencer, TME hastalıkları denince ilk akla gelen isimlerden biri olan ve kitabın splint bölümünü hazırlayan Prof. Dr. Hanefi Kurt gibi çok değerli isimlerin katkıları bulunuyor. İlk 2 baskısı hızla tükenen kitabın gözden geçirilmiş ve düzenlenmiş 3. baskısında, bir psikiyatrist tarafından hazırlanmış yeni bir bölüm de var.

Diş Teknisyenliği ve Dental Asistan Oturumları Pazar Günü

Dört gün sürecek sempozyumun son günü olan 12 Nisan 2020’de, diş teknisyenleri ve dental asistanlar için oturumlar yapılacak. Diş Teknisyenliği Oturumları Prof. Dr. Hanefi Kurt başkanlığında, Dental Asistan Oturumları Dr. Mustafa Bekerecioğlu başkanlığında yapılacak. Etkinlik programı, her yıl olduğu gibi www.dtsempozyum.com adresinde yayınlanıyor. Programı bu adresten inceleyip ücretsiz kayıt yapabilir veya 0212 481 02 20 numaralı telefondan Vestiyer Yayın Grubu’na ulaşabilirsiniz.

Haber: Elvan Genç (VYG)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku