İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Bilgilendirme Toplantısı
25 Mayıs - 25 Mayıs 2021

Knightsbridge Academy tarafından başlatılan ve İngiltere dışında eğitim almış diş hekimlerinin kariyerlerini Birleşik Krallık’a taşımalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Kariyer Yolculuğu Programı hakkında bilgilendirme toplantısı.

1000.00 TL ( 120.46 USD - 99.1 EUR )
Dental Kariyer Programı Bilgilendirme Toplantısı - 1000.00 TL

Eğitim Künyesi

 • Kurs Etiket No
  K250521DTRP01TRONLINE
 • Eğitmen(ler)
  Bülent Manav
 • Başlangıç Tarih ve Saati
  25.05.2021 - 20:30
 • Planlanan Bitiş Zamanı
  25.05.2021 - 23:30
 • Şehir
  Online
 • Mekân
  E-Toplantı
 • Öğretim Yöntemi
  Teorik Anlatım
 • Dil
  Türkçe
 • Eğitim Sorumlusu
  İlhan Köse
  +90 555 518 87 27
  ilhan.kose@vyg.com.tr
 • Kayıt Formu

Eğitime Dair

VESTA Akademi olarak, İngiltere’de faaliyet gösteren diş hekimliği eğitim kurumları ile on yılı aşkın bir süredir yakın teması olan, ortak etkinlikler düzenleyen bir kurumuz. Ayrıca yine 2010 yılında Londra’da kurulan Knightsbridge Academy bünyesinde, gerek İngiltere ve Türkiye’de gerekse dünyanın başka bir çok ülkesinde diş hekimleri için eğitimler düzenledik, düzenliyoruz.

Uzun soluklu bu birikimimizi, mesleğini yurt dışında sürdürmek isteyen meslektaşlarımızla paylaşmak; onların mesleki kariyerlerini güvenli ve prestijli bir yolculukla İngiltere’ye taşımalarına rehberlik etmek amacıyla yepyeni bir program başlattık.


BİRLEŞİK KRALLIK'A UZANAN BİR KARİYER YOLCULUĞU

Bu konuyu araştırmış olan meslektaşlarımızın da gayet iyi bildiği gibi, yurt dışında, özellikle de bir Avrupa ülkesinde diş hekimi olarak çalışabilmenin, mesleğini orada sürdürebilmenin önünde çok sayıda handikap mevcut. Bu çetrefilli, zorlu yolculuk esnasında, hayat kalitenizden olduğu kadar, zaman zaman prestijinizden ve hatta bazen onurunuzdan bile tavizler vermeniz gerekiyor, maalesef.

“Yolculuk” ifadesini özellikle tercih ediyoruz çünkü söz konusu olan, 1-4 yıl sürecek bir “kariyer inşa yolculuğu” gerçekten. Bu projeyi detaylandırırken, en önem verdiğimiz noktalardan birisi şu oldu. İstedik ki, meslektaşlarımız, fastfood veya kahve zincirlerinde çalışmak zorunda kalmadan, bir yandan mesleklerini kısmen veya tümüyle icra ederek gelir elde etsinler, bir yandan da kariyer yolculuklarını sürdürebilsinler. 

Elbette yeni bir ülkede yeni bir hayata taşınmak, mesleki yetkinliğine başka ülke otoritelerinden onay almaya çabalamak, mesleğini bambaşka şartlarda icra etmek, birçok zorluğu beraberinde getirecektir zaten. Bizim amacımız ise bu zorlukları minimize ederek, meslektaşlarımızın daha güvenli, daha az riskli bir yolculuk ile hedefe ilerlemelerine rehberlik yapmak, hekimlik birikimlerinden en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak.

Bigilendirme Toplantısına katılarak, VESTA Akademi, Knightsbridge Academy, College of Medicine & Dentistry ve Ulster University işbirliği ile oluşturulan bu kapsamlı program hakkında detaylı bilgi edinebilir, sorularınıza cevap alabilirsiniz.


TOPLANTI PROGRAMI

Toplantıda İngiltere’de diş hekimliği alanındaki düzenlemeler/regülasyonlar hakkında bilgi verilecek, ardından da Dental Kariyer Programının detayları katılımcı hekimlerle paylaşılacaktır.

20:30 - 14:30  Birinci Oturum
22:00 - 22:15  Kahve Molası
22:15 - 23:30  İkinci Oturum
23:30 - 23:45  Soru - Cevap

Toplantı sonrasında, dileyen katılımcılarla birebir görüşmeler yapılarak, kişisel kariyer yolculuk planları kendileriyle birlikte değerlendirilecektir. 


BİLGİLENDİRME TOPLANTISI NEDEN ÜCRETLİ?

Sorulara daha detaylı cevap verebilmek için toplantıya sadece 12 kişi kabul edilecek. Bu yüzden, sadece ciddi olarak ilgilenen meslektaşlarımızın katılmasını temin edebilmek amacıyla, toplantıya katılım için bir ücret belirledik.

PARANIZ İADE EDİLİYOR

Eğer önümüzdeki süreçte kariyer programına dahil olmaya karar verirseniz, şimdi ödeyeceğiniz bu tutar, kayıt olduğunuz program için ödemeniz gereken ürcetten düşülerek, size iade edilecek.

Diyelim ki, İngiltere Kariyer Programına dahil olmayı şimdilik düşünmüyorsunuz. O halde 2021 yılı zarfında yapılacak olan herhangi bir VESTA eğitimine kayıt olarak da ödediğiniz bu meblağı iade alabilirsiniz.


SIK SORULAN SORULAR

 Hangi fakülteden mezun olduğum önemli mi? 

Hayır. Yeter ki, bir diş hekimliği fakültesinden diplomanız veya 5. Sınıf öğrenci belgeniz olsun.

 İngilizce bilgimi nasıl belgelerim? 

Bildiğiniz gibi bu konuda TOEFL, IELTS, YDS gibi birçok sınav sistemi mevcut. Fakat İngiltere için size gereken son iki yıl zarfında IELTS Akademik kategoriden alınmış bir belge.

 IELTS harici bir sınavdan aldığım belge geçerli olur mu? 

Hayır.

 İngilizce eğitim veren bir diş hekimliği fakültesinden mezun oldum, bunun bir önemi var mı? 

Evet var. Eğer teorik, pratik, klinik eğitim ve sınav dili %100 İngilizce olan bir diş hekimliği fakültesinden mezun olduysanız ve okulunuz bunu size yazılı olarak belgelerse; başvuru sürecinde bu sizin açınızdan önemli bir avantaja dönüşebiliyor.

 Herhangi bir sınava girecek miyim? 

Kariyer yolculuğunuza başlamak, İngiltere’ye taşınmak, diş hekimliği mesleğini belli sınırlamalar dahilinde icra etmek için bir sınava ihtiyacınız yok. Ancak bu süreçte oldukça yoğun bir dokümantasyon gerekiyor. Bunun için de kişisel rehberliğe ihtiyacınız olacak.

Ayrıca 10 gün süreli bir eğitim programına katılacaksınız. Sonraki dönemde ise, yani tam yetkili bir diş hekimi olarak çalışmaya başlamak için belli sınavlara girmeniz ve geçmeniz lazım. Ama endişelenmeyin, sizi o sınavlara hazırlamak ve geçebilmeniz için hem teorik hem pratik bilgi desteği vermek, size rehberlik etmek de bu kariyer yolculuğu programının önemli bir parçası.

 Toplamda ne kadarlık bir süreden bahsediyoruz? 

Aslında tek bir prosedürden bahsetmiyoruz. Bu konu kendi içinde çok farklı ve detaylı yollar içeriyor çünkü herkesin içinde bulunduğu farklı durumlar, sahip olduğu farklı özellikler, farklı beklentiler mevcut. Ama kabaca bir takvim vermek gerekirse, toplamda 3-4 yıllık bir süreçten bahsediyoruz.

Başvurduğunuz andan itibaren 4-6 ay zarfında İngiltere’ye giderek işbaşı yapma imkânınız var. İngiltere’de çalışmaya başladıktan sonraki süreç ise sizin kişisel gayretiniz ve başarınızla çok yakından ilgili.

Bütün süreci 1-2 yıl zarfında tamamlayarak, Birleşik Krallık’ta bütün mesleki yetkilere sahip olmanız anlamına gelen “GDC Registered Dentist” olmanız gayet mümkün. Eh, biraz gevşek davranırsanız da bu süre 3-4 yıla uzayabilir.

 Ne büyüklükte bir bütçe ayırmam gerekli? 

Net bir rakam vermek pek mümkün değil çünkü herkesin beklentileri ve standartları birbirinden çok farklı olabiliyor. O yüzden bu konuyu yüz yüze toplantıda birlikte detaylandırmak daha uygun olacaktır.

Ama çok önemli ve stratejik bir detayı belirtmeliyiz: İngiltere’ye taşındıktan sonra sınırlı da olsa mesleğinizi icra edebilecek ve para kazanmaya başlamış olacaksınız. Eğer çalışkan bir hekimseniz, elde edeceğiniz kazançla hayatınızı idame etmeniz ve “registration” sürecinin geri kalan kısmını tamamlamanız hiç de zor olmayacaktır. 


DR. MUSTAFA BEKERECİOĞLU, PROGRAM HAKKINDA BİLGİ VERİYOR

VESTA & Knightsbridge Academy Eğitim Koordinatörü Dr. Mustafa Bekerecioğlu, diş hekimlerinin Birleşik Krallık’ta mesleğini sürdürmelerinin yolunu kolaylaştıran “İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı” hakkında bilgiler paylaşıyor.

İzlemek için fotoğrafın üzerini veya aşağıdaki butonu tıklayabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dr Mustafa Bekerecioğlu, programla ilgili kısa bilgiler veriyor.

VESTA Akademi (@vestapremium)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

KONTENJAN DOLU
04.06.2021 09:00 - 06.06.2021 17:00
Ortodonti Modüler Eğitim Programı
15.10.2021 09:00 - 17.10.2021 17:00
Ortodonti Modüler Eğitim Programı
20.11.2021 09:00 - 21.11.2021 17:00
Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler (Kadavra Uygulamalı)
SON 5 KOLTUK
18.06.2021 09:00 - 20.06.2021 17:00
Kapsamlı İmplantüstü Protez Eğitimi
27.08.2021 09:00 - 29.08.2021 17:00
İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
25.05.2021 20:30 - 25.05.2021 23:30
İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Bilgilendirme Toplantısı