VESTA | Vestiyer Akademi

Hepimizin farkında olduğu üzere, tıp veya dişhekimliği fakültesinden mezun olup, öğrenim hayatı boyunca edindiği bilgiyi tecrübeyle zenginleştirerek 30-35 yıl meslek icra etme dönemi artık kapandı.

Bilginin çok hızlı değiştiği ve geliştiği bu yeni dönemde, hekimler, nasıl ki muayenehane ve klinik ekipmanlarını sürekli yenilemek, yeni şeyler eklemek zorundaysa; bilgilerini güncellemek, yeni bilgilere ulaşmak veya uzman tecrübelerinden yararlanmak için de mezuniyet sonrası sürekli eğitime ihtiyaç duyuyor.

VESTA | Vestiyer Akademi, işte tam da bu ihtiyaçdan doğdu. Sözkonusu bilgilenme ihtiyacının sağlıklı kaynaklardan, güvenli kanallarla tıp ve diş hekimlerine ulaştırılması amacıyla, Vestiyer Yayın Grubu tarafından 2005 yılında hayata geçirilen VESTA, dünyanın dört bir yanında eğitimler düzenlemektedir.

VESTA’nın eğitim düzenlediği ve/veya düzenlemekte olduğu ülkeler:
Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Azerbaycan, İngiltere, İsviçre, KKTC, Türkiye.

VESTA’nın yakın gelecekte eğitim planladığı ülkeler:
Irak, İran, İtalya, Kazakistan.

 

Vestiyer Yayın Grubu

Vestiyer Yayın Grubu, yayın dünyasındaki yerini 1989 yılında Dişhekimliği Dergisi’ni yayımlamaya başlayarak aldı.Dişhekimliği Dergisi’nin başarısı, ilerleyen yıllarda dişhekimliği ile ilgili 7 farklı bilimsel ve sektörel süreli yayının doguşuna zemin hazırladı. 

VYG, kendi ürettiği içeriğin yanı sıra, dünyanın dental yayıncılıkta önemli markalarının dergilerini Türk dişhekimlerine Türkçe okuma imkanı sundu. Süreli yayınlar konusundaki başarısından aldığı güçle, ‘Dişhekimi Kütüphanesi’ adı altında dişhekimlerinin bilimsel bilgi ihtiyaçlarının yanı sıra ihtiyaç duyduğu çeşitli mesleki bilgileri de içeren bir dizi kitap yayınladı.

30 yıldan bu yana dişhekimlerinin sosyal problemlerinden psikolojik sorunlarına, muayenehane dizaynından yasal sorumluluklarına, meslek hastalıklarından hasta ilişkilerine kadar geniş bir yelpazede yayıncılık yapan VYG, sürekli güncellenen veritabanıyla, dişhekimliği sektöründe çok sağlıklı bir dağıtım ağı oluşturmuştur. 

Üniversiteler, sektördeki firmalar, sivil toplum kuruluşları ve dişhekimleri arasında bir iletişim ve bilgi köprüsü olma görevini başarıyla yerine getirmektedir. 

Vestiyer Yayın Grubu'nun sadece dental sektöre özel 9 farklı yayını bulunmaktadır:

• Dişhekimliği Dergisi
• Türk Dişhekimliği Dergisi
• Dental Tribune
• Implant Dentistry Türkiye
• Cosmetic Dentistry Türkiye
• Roots Endodontics Türkiye
• Dental Labor
• PNV
• Today

VYG, dünyanın en geniş dental yayın organizasyonu olan Dental Tribune International'in, diş teknisyenliğinin okulu sayılan Das Dental Labor'un ve İngiltere dental yayıncılık market lideri olan Finlayson Media Communications'un Türkiye'deki çözüm ortağıdır.

 

Üyelik Bilgilerim

Kendinize Yatırım Yapın

Tarih Etkinliğe Dair Detaylar Şehir
17.08.2021 17.08.2021 İngiltere Dental Kariyer Yolculuğu Programı Bilgilendirme Toplantısı Online
27.08.2021 29.08.2021 İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı) İstanbul
11.09.2021 12.09.2021 Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu İstanbul
17.09.2021 18.09.2021 Periimplantitis Kursu İstanbul
22.10.2021 24.10.2021 Meslektaşınla Gel, İndirimli Konakla İstanbul
22.10.2021 24.10.2021 Refakatçim Var! İstanbul
Bütün Etkinlikleri Göster