VESTA® Kurslarına Yurtdışından Yoğun İlgi

Diş hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitimlerin öncü ve lider kuruluşu VESTA® Akademi, bilindiği gibi uzun yıllardır Türkiye ve dünyanın çeşitli noktalarında eğitimler düzenliyordu. Kurum yetkilileri artık yeni bir döneme girdiklerini, şimdi dünyanın dört bir yanından diş hekimlerine İstanbul’da eğitim vermeye başladıklarını ifade ediyor. VESTA® eğitimlerine Sudan’dan Fransa’ya, Almanya’dan Honduras’a kadar bir çok ülkeden büyük ilgi var.31.05.2019

Mezuniyet sonrası eğitim programları ile diş hekimlerinin mesleki gelişimine katkı sunan VESTA® Akademi, yıllarca Türkiye’den diş hekimleri ile dünyanın farklı ülkelerinde eğitimler  gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor.

VESTA® yetkilileri, yıllar zarfında edindikleri tecrübe ve bilgi birikimini İstanbul’dan bütün dünyaya açma kararı aldıklarını belirtiyor. Kurum yöneticisi Diş Hekimi Bülent Manav ise, bu kararı şu ifadelerle aktarıyor:

“On yılı aşkın bir süredir, Türk meslektaşlarımız için Londra’dan Viyana’ya, Stuttgart’tan Bakü’ye, Los Angeles’tan Lefkoşa’ya, Las Vegas’tan Washington’a kadar dünyanın dört bir köşesinde eğitimler düzenledik, düzenliyoruz...

Şimdi eve dönüş zamanı. Ülkeden ülkeye koştururken edindiğimiz tecrübeyi, birikimi, yuvaya taşıma zamanı.

Artık burada, en güçlü olduğumuz şehirde, yeryüzünün incisi İstanbul’da, dünyanın başka köşelerinden hekimleri, meslektaşlarımızı ağırlamaya, onlara dünya standartlarında eğitimler vermeye başladık.”


DÜNYADAN BÜYÜK İLGİ

Bu kararın ardından başlayan çalışmalar ise çok kısa sürede meyvelerini vermiş. Özellikle son iki yıldır, ünyanın dört bir yanından diş hekimleri,  VESTA® kurslarına katılmak üzere İstanbul’a geliyor.

VESTA®’nın bu alandaki büyük tecrübesi, güvenilirliği ve farklı ülkelerdeki işbirlikleri sayesinde İstanbul, yabancı diş hekimlerinin mezuniyet sonrası eğitim için tercih ettiği şehirlerden biri oldu. İngilizce düzenlenen eğitimlere yurt dışından büyük ilgi var.

Avrupa, Balkanlar, Afrika, Orta Doğu gibi dünyanın farklı coğrafyalarından diş hekimleri İstanbul’a bu özel kurslar için geliyor. Sözkonusu eğitimlerde Makedonya, Irak, Romanya, Almanya, Suudi Arabistan, Sudan, Fransa, Yunanistan, Bulgaristan, Kosova, hatta Orta Amerika’daki Honduras Cumhuriyeti’nden bile katılımcılar görmek mümkün.

VESTA®’nın 15 yıllık eğitim tecrübesi ve dünya standartlarındaki kurs müfredatları, üst düzey akademisyen ve klinisyenlerden oluşan eğitmen kadrosuyla bir araya gelince, yüksek katılımcı memnuniyet oranlarını da beraberinde getiriyor.


DENTAL EĞİTİMLERİN YENİ MERKEZİ İSTANBUL

Yabancı hekimlerin en çok tercih ettiği kursların başında kadavra uygulamalı programlar geliyor. Kadavra üzerinde implantoloji ve ileri cerrahi eğitimler, diş hekimleri için eşsiz bir deneyim sunuyor. Plastik modeller yerine gerçek dokular üzerinde çalışmak, diş hekimlerinin implantoloji uygulamaya başlaması veya ileri cerrahi uygulamalarda tecrübe kazanması için olağanüstü bir imkana dönüşmekte.

İmplantoloji eğitimlerinin yanı sıra endodonti, porselen lamina veneer, botoks, dermal dolgu, kompozit restorasyonlar ve ortodonti programları da yoğun ilgi görüyor.


VESTA®’NIN EĞİTİM KALİTESİ, İSTANBUL’UN GÜZELLİĞİYLE BİRLEŞİYOR

Yıllarca Türkiye’den diş hekimleriyle dünyanın farklı ülkelerinde eğitimler düzenleyebilmek, alanında en yetkin hocaları seçmenin yanı sıra diş hekimliği biliminin ulaştığı son noktayı da eğitimlere yansıtmayı gerektiriyor. Katılımcıların memnuniyetleri için organizasyonların kusursuz işlemesi çok önemli. Dünyanın farklı ülkelerinden hekimlerin eğitimler için İstanbul’u ve VESTA®’yı tercih etmesi akademinin kaliteli eğitimleri ve titiz organizasyonlarıyla birebir alakalı.

Katılımcılar için İstanbul’un albenisini de unutmamak gerekli. Tarihi yarımadayı keşfetmek, leziz yemekleri denemek ve eve harika anılarla dönmek başlı başına bir keyif. Ülkemizi ziyaret eden diş hekimleri, bize özgü lezzetleri tatma ve İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasını görme fırsatını da yakalıyorlar. VESTA®, yeni eğitimlerde yurt dışından diş hekimlerini ağırlamaya devam edecek. Güncel kurs programlarını www.drvesta.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku