VESTA’dan Yeni Eğitim: Endodontide Güncel Tedavi Teknikleri ve Mikroskop Kullanımı

Diş hekimliği alanında mezuniyet sonrası eğitimlerin lideri VESTA Akademi, yeni bir kurs programı sunuyor. Endodonti alanında uluslararası arenada tanınan iki değerli ismin, Dr. Taha Özyürek ve Dr. Mustafa Gündoğar’ın eğitmenlik görevini üstlendiği yeni eğitim 14-15 Aralık 2019’da gerçekleştirilecek.30.05.2019

VESTA Akademi, 15 yıllık eğitim organizasyon tecrübesiyle Türkiye’de ve yurt dışında eğitimler düzenliyor. Diş hekimlerine, mezuniyetten sonra bilgilerini güncelleme ve yeni teknikleri öğrenme imkanı veren bu eğitimler, mesleki gelişim için çok değerli birer kaynak.

Alanında duayen kabul edilen hocaları katılımcılar ile buluşturan VESTA, yıllardır sürdürdüğü eğitimlerine yeni bir program ekledi. “Endodontide Güncel Tedavi Teknikleri ve Mikroskop Kullanımı” başlığını taşıyan yeni eğitim, 14-15 Aralık 2019 tarihinde İstanbul’daki Biz Cevahir Otel’de gerçekleştirilecek. Dr. Taha Özyürek ve Dr. Mustafa Gündoğar tarafından verilecek olan eğitimde kontenjan sadece 16 kişi. Katılımcılar endodonti alanında çalışmalarıyla tanınan 2 değerli hocanın eğitimine katılma fırsatı bulurken,  dental mikroskopla çalışma şansını da elde edecekler.


Sık Uygulanan ve En Çok Sorun Yaşanan Konular

Kök kanal tedavisi, klinik pratikte en sık uygulanan ve problemle karşılan diş hekimliği branşıdır. Bu nedenle her seviyede diş hekimi bu kursa katılarak rutin klinik yaşantılarında endodontiyi daha basit ve eğlenceli hale getirebileceklerine dair bilgi birikimlerini artırabilir. 

Eğitimde kök kanal tedavisinin temel konularından giriş kavitesi hazırlanması, kök kanallarının tespiti, kök kanallarına direkt ulaşım gibi başlıklar ile günümüzde kullanılan son teknikler incelenecek. Eğitimin temel amacı, katılımcıların günlük pratik hayatlarında endodontik tedaviyi nasıl daha basit, eğlenceli ve başarılı hale getirebilecekleri konusunda bilgi birikimlerinin artırılmasıdır. Ayrıca eğitim süresi boyunca katılımcılara sağlanacak olan dental operasyon mikroskobu ile günümüzde gelişmekte olan minimal invaziv endodontik tedavi terimi ve bu kapsamda güncel endodontik tedavi yöntemleri tanıtılacak.

Eğitim süresi boyunca katılımcılar lastik örtü kullanımının klinik ip uçları, giriş kavitesi hazırlanmasında güncel yöntemleri, kök kanal şekillendirilmesinde kullanılan yeni nesil nikel titanyum döner eğe sistemlerinin klinik kullanımları, irrigasyon solüsyonlarının aktivasyonunda kullanılan son yöntemleri, yeni nesil cihazlarla kök kanallarının üç boyutlu doldurulmasını, dental operasyon mikroskobunun genel çalışma prensipleri ve mikroskobun minimal invaziv endodonti konusunda önemi hakkında bilgi sahibi olma fırsatı bulacaklar.


Eğitim Size Neler Katacak?

Eğitim sayesinde dental operasyon mikroskobu kullanılarak aşağıdaki prosedürler uygulanacak.

  • Giriş kavitesinin güncel yöntemlerle hazırlanması.
  • Rubber dam uygulama teknikleri.
  • Yeni nesil NiTi döner eğe sistemlerinin nasıl kullanılacağının gösterilmesi.
  • Kök kanal irrigasyonunda son yeniliklerin tanıtılması.
  • Üç boyutlu bir şekilde kök kanallarının doldurulması.

Bunlar da ilginizi çekebilir

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku