VESTA®’dan Yeni Eğitim: Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar

VESTA® Akademi’nin yeni eğitimi “Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar”, Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Laboratuvarı’nda, taze insan kadavraları üzerinde uygulamalı olarak yapılıyor. Çene-yüz cerrahisinde en çok başvurulan modern cerrahi yaklaşımları ve teknikleri kapsayan kurs, 18 Nisan - 19 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.13.01.2020

Diş hekimliğinde mezuniyet sonrası eğitimlerin öncüsü VESTA® Akademi, alanında tecrübeli eğitmenleri kursiyerler ile buluşturuyor. Ortodontiden implantolojiye farklı başlıklarda eğitimler düzenleyen Akademi, ileri cerrahi başlığında yeni bir kurs tasarladı.

“Çene-Yüz İskeletine Ekstraoral Yaklaşımlar” başlıklı kurs, Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç ve Dr. Norbert Fock tarafından veriliyor. Viyana’da Viyana Tıp Üniversitesi Anatomi Çalışma Merkezi’nde gerçekleştirilecek kursun tarihi 18-19 Nisan 2020. Sadece ağız-diş-çene cerrahlarının ve bu alanda eğitimi devam eden doktora/uzmanlık öğrencilerinin katılabildiği bu benzersiz deneyim, daha iyi bir cerrah olma yolunda eşsiz bir fırsat sunuyor.

Kurs, yüzdeki anatomik bölgelere erişim için farklı cerrahi yaklaşımları içermektedir. Ağız-diş-çene cerrahlarının günlük pratikte kullanabileceği bölgesel flep açma teknikleri konusunda hem anatomik bilgileri pekiştirmeyi hem de cerrahi becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. 

Daha İyi Bir Cerrah Olma Yolunda Eşsiz Bir Fırsat

Eğitim kadrosu ile öne çıkan bu eğitim, plastik modeller yerine gerçek dokularda çalışma imkanı veriyor. Gerçek dokulara temas etmek, endişe ve tedirginlik duymadan cerrahi işlem yapmak önemli bir deneyim.

Daha özgüvenli cerrahlar olabilmek için, farklı teknik ve yaklaşımları, bu konudaki en tecrübeli isimler olan Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç ve Dr. Norbert Fock’tan uygulamalı olarak öğrenmek, sorular sorup detaylı şekilde yanıt almak, cerrahi becerilerini artırmak isteyen katılımcılar için en büyük avantaj. Kadavra üzerinde çalışmayı birçok hekim “olağanüstü” olarak tanımlıyor. Yapılabilecek hatalar en risksiz şekilde yaşanırken, gerçek bir tecrübe ve mesleki ilerleme sağlanıyor. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

VESTA Dental İmplantoloji Okulu

VESTA Dental İmplantoloji Okulu, hem birbirinden bağımsız olarak katılabileceğiniz ama dilerseniz belli bir sırayla tümünü alabileceğiniz 5 farklı eğitimden oluşuyor. Toplamda 13 gün süren yüzyüze ve uygulamalı eğitimlere ilave olarak, yılda iki kez Online Study Club etkinliğine katılacaksınız.

Devamını Oku