Kitap » PTC Teknik Kitaplar Serisi
PTC Kitap Seti (10 Kitap)

John C. Ness, CDT
Çeviri Editörleri: Dr. Uğur Ergin, Prof. Dr. Hanefi Kurt

Diş teknisyenliği ve laboratuvar işlemleri konusunda, dünyada bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi, artık Türkçe.

Set Olarak Alın, %40 İndirimden Yararlanın.

2500.00 TL (127.77 €)
Buradan İnceleyebilirsiniz : PTC Set Broşürü

Detaylar

10 Cilt... 1000 Sayfa... 1700 Fotoğraf...
Diş teknisyenliğinde yeni bir dönem başlıyor...


Vestiyer Yayın Grubu, diş teknisyenliği ve laboratuvar işlemleri konusunda, dünyada bugüne kadar yayınlanmış en kapsamlı ve anlaşılır yayınlardan biri olan PTC Teknik Kitaplar Serisi’ni, Dr. Uğur Ergin ve Prof. Dr. Hanefi Kurt’un editörlüğünde Türkçe’ye kazandırdı.


John Ness’den Diş Teknisyenliğine Özel
PTC Teknik Kitaplar Serisi (The PTC TechBook Series)


Her konunun, mükemmel fotoğraflar ve çizimlerle, adım adım anlatıldığı kitaplardan oluşan bu setin yazarı, Amerika’nın en ünlü diş teknisyenlerinden biri olan ve 2009 yılında vefat eden John Ness. Diş teknisyenliği eğitiminde, tamamiyle kendisine ait, tescilli bir sistemin mucidi olan Ness’in kitapları, şimdi Türkçe.

Adım adım diş teknisyenliği: Ne, nasıl yapılır?
PTC Teknik Kitaplar Dizisi, tecrübeyle dolu başarılı bir meslek hayatı boyunca edinilmiş bilginin damıtılmasıyla ortaya çıkmıştır. Dental laboratuvar teknolojisinin adım adım anlatıldığı, anlaşılması çok kolay bir ansiklopedi niteliğindedir.

Her diş teknisyeni için mükemmel bir kaynak
Her şeyin fotoğraflarla ve anlaşılır bir dille anlatıldığı PTC Teknik Kitaplar Dizisi, baştan sona renkli, birinci sınıf bir baskıyla sunuluyor. Her ayrıntıyı adım adım inceleyen bu kitaplar, diş teknisyenleri için gerekli temel bilgi ve becerilerin yanı sıra dental anatomi ve estetiği de içermektedir.


SINIRLI SAYIDA

PTC Teknik Kitaplar Serisi’nin çok özel fiyatlarla satılan bu ilk baskısı, sadece 250 takım olarak üretildi.

Yani birinci baskı tükendikten sonra, kitapların ikinci baskısının yapılacağını, fiyatların ise büyük oranda değişeceğini belirtmek isteriz.Birinci Kitap | Simplifying Posterior Dental Anatomy
Arka Dişlerin Anatomisinin Basitleştirilmesi


Arka dişlerin anatomisini görsel anlatımla kolayca kavramak
Posterior anatomiyi öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Diş teknisyenlerini 30 yıldır eğitmenin temelleri üzerine yükselen bu kitap sayesinde ister yeni ister deneyimli olsun tüm diş teknisyenleri sağlam bir kariyer inşa edebilecekler.

Posterior anatomi, şimdi daha basit
Anlaşılması kolay çizimler kullanan bu kitap, siz diş teknisyenlerini posterior anatominin tüm incelikleri ile tanıştıracak ve bu sayede becerilerinizi hızla arttıracak. İster öğrenci olsun, isterse mesleğini icra eden diş teknisyeni; mum yığımı veya modelaj konusunda yeteneğini geliştirmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap.

Posterior diş referansları
Hızlı ve kolay bir başvuru kaynağı olarak posterior diş referansları da bu kitaba dahil edilmiştir.İkinci Kitap | Anterior Anatomy and the Science of a Natural Smile
Ön Dişlerin Anatomisi ve Doğal Gülümsemenin Bilimi


Her seramist ve modelajcıya gerekli
Anterior anatomiyi daha once hiç görmediğiniz şekilde sunan bu kitapla, seramik restorasyonlarınızı bir üst seviyeye taşıyacak temel bilgileri öğrenin.

Doğal Gümülsemenin Bilimi
Bu cilt, John Ness’in daha önce ayrı bir kitap olarak yayınlanan ve oldukça da tanınan “Doğal Gülümsemenin Bilimi” adlı kitabını da içeriyor. Her tip gülüşe dair 10 temel bileşeni öğrenecek ve nihai sonuca her birinin nasıl yansıdığını göreceksiniz.

Doğal gülüş ve anterior diş referansları
Hızlı ve kolay bir başvuru kaynağı olması için, kitaba, ayrıca iki referans bölümü ilave edilmiştir: Doğal gülümsemenin 10 bileşenini örneklerle gösteren 47 doğal gülüş fotoğrafı ve bütün ön bölge için kişisel, anatomik diş referansları.Üçüncü Kitap | The Crown and Bridge Primer
Kuron ve Köprü Protezlere Giriş


Sabit kuron ve köprü modelajının temelleri bu kitapta anlatılıyor
Adım adım prosedürlere geçmeden önce bazı önemli temel bilgilere ihtiyacınız olacak. Bu bölümde, bazı temel terimleri tanımlayacak, bir doktorun vakayı nasıl hazırladığını gösterecek, vaka size gelmeden önce laboratuvarda neler yaşanacağını sergileyecek, dişlerin nasıl fonksiyon gördüğünü açıklayacak ve size mumla nasıl çalışacağınızı göstereceğiz.

Karşılaşılabilecek her vakanın ipuçları 8 bölümde anlatılıyor
Burada öğrendiğiniz temel prosedürleri, gelecekte çalışacağınız her vakada uygulayacaksınız. Bu aşamaları tam ve etkin şekilde kavrama ve yineleme kabiliyetiniz, karşılaşabileceğiniz herhangi bir duruma karşı bu prosedürleri adapte edebilmenizi mümkün kılacaktır..

 Dördüncü Kitap | Framework Design and Fabrication
Alt Yapı Tasarımı ve Yapımı


Mükemmel köprüler mükemmel altyapıyla başlar
30 yıllık deneyim ve yüzlerce eğitim semineri ile donatılmış, mükemmeliğe giden bir yol. Altyapı Tasarımı ve Yapımı teknik kitabı, seramistlerin dayanağı olmanızı sağlayacak mükemmel altyapılar için gerekli bütün detayları sunuyor.

Metal destekli porselenlerden CAD/CAM’a ve implantlara
Mükemmel marjinler, pontik yerleşimi ve tasarımı, konnektör dayanıklılığını artırmak, çoklu porselen fırınlamalarını azaltacak altyapı tasarımları… Bu kitap her türlü porselen işlemi için gerekli ipuçlarını sunuyor. Çünkü doğru altyapı tasarımı sizin maliyet, malzeme ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Altyapı özelliklerinin modifikasyonu
Tek kopinglere, posterior ve anterior köprülere ilaveten, kitapta, modifikasyonlar için de bir bölüm oluşturulmuş. Metal oklüzal adacıklı mum kopingler ve tam metal oklüzale sahip porselen restorasyonlar da bu kitapta ele alınan konular arasında.Beşinci Kitap | Crown and Bridge Anatomical Waxing
Anatomik Kron Köprü Modelajı

Her yönüyle tam kontur modelaj

Bir modelaj tekniği ve prosedürü geliştirmek bir diş teknisyeninin yıllarını alır. PTC modelaj prosedürü, 30 yıllık araştırma ve eğitim tecrübesiyle ortaya konulmuştur.

Adım adım ve eksiksiz
Yoğunlaştırılmış bilgiyi, sade bir anlatımla öğreneceksiniz. Gözalıcı, anatomik yönden hatasız sonuçlar için tam olarak ne yapmak gerekiyor? Bu kitap, daylı modelin hazırlanmasından başlayarak tam kontur modelasyonun her bir basamağını size gösteriyor. Bütün aşamalar boyunca, fotoğraflar ve çizimler sayesinde asla yolunuzu kaybetmeyecek ve duraklamayacaksınız.

Posterior Diş Modelaj Referansı
Ayrıca, kolay ve hızlı bir başvuru kaynağı olarak posterior dişlerin modelasyon referansı da kitaba dahil edilmiştir. Bu referanslar her bir posterior dişin primer ve sekonder anatomisini sergileyerek teknisyenlere, ana modelaj prosedürlerinin her birine hızlı erişim imkanı vermektedir.Altıncı Kitap | Anterior and Posterior Porcelain Application
Ön ve Arka Dişlerde Porselen Uygulamaları

Porselen yapımı için size gereken işte bu kitap

Bir seramist olarak hızınız ve ortaya koyduğunuz ürünün kalitesi; porselen restorasyonlar için gerekli aşamaları ne kadar iyi anladığınıza bağlıdır. Bir köprü veya tek kuron ünitesinin nasıl yapıldığını A’dan Z’ye anlatan bu kitapla eğitiminize başlayın yahut mevcut becerilerinizi geliştirin.

Anterior yığımı
Her aşamanın çizimlerle anlatıldığı bu kitap, anterior işlerinizi bir üst seviyeye taşıyor. Gelişmiş prosedürler kullanarak, yığım için gereken zamanı şaşırtıcı derecede azaltacak, diğer işlerinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz.

Posterior yığımı
Kitap, anterior yığımı gibi posterior yığım için de size net, tamamen anlaşılır bir prosedür sunuyor. PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin diğer ciltleri gibi, burada da, doğru fırça, cihaz ve enstrümanlar gösteriliyor. Böylece bir sonraki aşamada ne kullanacağınızı düşünerek vakit kaybetmeniz önleniyor.Yedinci Kitap | Contouring Posterior Bridges
Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi

Yeniden düzenlendi

Serinin 7. kitabı “Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi” yeniden düzenlendi. Yeni haliyle ABD’de de henüz yayın aşamasında olan kitabın Türkçe edisyonu, eş zamanlı olarak basılıyor.

Hiçbir detayı kaçırmayacaksınız
Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi kitabı dört temel konuya prosedürleri adım adım anlatmaktadır: 1. Herhangi bir kronun nihai konturlarını dakikalar içinde inşa etmek / 2. Oklüzal ihtiyaçları karşılayan bir sekonder anatomik yapı kurmak. / 3. Aşırı konturlu restorasyonları elimine etmek / 4. Sürekli kalite kontrolünü temin etmek için standart prosedürler oluşturmak.

Şeytan ayrıntıda gizli
PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin bütün diğer ciltleri gibi, burada da, her bir aşama uygun görüntüler eşliğinde sunuluyor ve sizin her adımı çok iyi anlamanız sağlanıyor.Sekizinci Kitap | Contouring Anterior Bridges
Ön Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi

Adım adım estetik restorasyonlar

Bu kitap yüksek kaliteli, estetik restorasyonların sırrını ortaya çıkarıyor. Adım adım, detaylı fotoğraflar ve uygun çizimler size, nasıl şekillendirmeniz gerektiğini ve gerçekten muhteşem sonuçlar almanın püf noktalarını öğretiyor.

Detaylı görüntüler
PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin bütün diğer ciltleri gibi, burada da, her bir aşama uygun görüntüler eşliğinde sunuluyor ve sizin her adımı çok iyi anlamanız sağlanıyor.

Doğal Gülümsemenin Bilimi
“Doğal Gülümsemenin Bilimi” adlı eserimizin üzerine inşa edilen bu kitapla doğal bir gülümsemenin 10 bileşeninden her birini nasıl yakalayacağınızı, bunun için gerekli yöntem ve aşamaları eksiksiz öğrenin.Dokuzuncu Kitap | Color in Dental Ceramics
Dental Seramiklerde Renk


Munsell Renk Sistemi’nden sekonder ve tamamlayıcı renklere
Renklendirme yaparken araçlarınızdan biri renk teorisi hakkında bilgi sahibi olmaktır.
Diş laboratuvarında seramik materyallerden restorasyonlar üretiyorsunuz. Bu materyallere doğal dişlerle uyum sağlayacak şekilde renklendiriciler ekliyorsunuz. Bunu sistematik ve etkili şekilde yapmak için dikkat edilmesi gerekenler, renk düzeltmelerinin tüm ayrıntıları bu kitapta toplandı

İkinci bölüm: Boyama ve Karakterizasyon
Kısa sürede karakterizasyon için kuron ve köprülerin farklı bölgelerinin nasıl seçileceğini ve dişlerin genel görünümünü etkilemeksizin karakterizasyonun ne kadar yoğunlaştırılacağını, anterior ve posterior köprülerde boyamayı 2. bölümde adım adım adım adım öğreneceksiniz.Onuncu Kitap | Creating Natural Dentures
Doğal Protez Yapımı

Adım adım tam protezlere giden yol

PTC Teknik Kitaplar Dizisi’nin en detaylı kitaplarından biri. Kendiliğinden temizlenen, estetik ve doğal görünümlü protezler yapmak için gerekli adımlar ve beceriler. Bu kitap, yeni ve kârlı bir beceri kazanmanıza veya mevcut üretkenliğinizi arttırmanıza destek oluyor.

Anatomiden kaide plağına, diş diziminden bitime
Kaslar ve ağız dokularından başlayarak, stabil ve estetik görünümlü bir protez yapabilmek için gerekli bütün verileri, ölçümleri öğreneceksiniz. Ardından da, PTC’nin hem hızlı hem de kolay anterior-posterior dizim prosedürleriyle devam edeceksiniz.

Dizim referansları, anahtar veriler
Bu kitapta ayrıca, estetiğin 3 ana bileşeni için dizim referansı ve bunun yanısıra diş dizim uzunluk tablosu da verilmektedir.Kitaplar ve Fiyatları

490 TL Birinci Kitap / Arka Dişlerin Anatomisinin Basitleştirilmesi
640 TL İkinci Kitap / Ön Dişlerin Anatomisi ve Doğal Gülümsemenin Bilimi
330 TL Üçüncü Kitap / Kuron ve Köprü Protezlere Giriş
490 TL Dördüncü Kitap / Altyapı Tasarımı ve Yapımı
490 TL Beşinci Kitap / Anatomik Kron Köprü Modelajı
640 TL Altıncı Kitap / Ön ve Arka Dişlerde Porselen Uygulamaları
490 TL Yedinci Kitap / Arka Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi
490 TL Sekizinci Kitap / Ön Bölge Köprülerin Şekillendirilmesi
330 TL Dokuzuncu Kitap / Dental Seramiklerde Renk
640 TL Onuncu Kitap / Doğal Protez Yapımı


Takım Halinde Sipariş Edin,
2530 TL Cebinizde Kalsın


Vestiyer Yayın Grubu, ABD’de her bir cildi 149$ ilâ 199$ fiyatlarla satışta olan bu mükemmel seriyi, birinci sınıf çeviri ve birinci sınıf baskı kalitesiyle Türkçe’ye kazandırıyor. Hem de büyük fiyat avantajıyla.

Kur riskini sabitledik
Bütün dünyada Dolar üzerinden satılan kitaplar için, kur riskini sizin adınıza biz üstlendik. Serideki bütün kitapları tamamen TL bazında satışa sunuyoruz.

2530 TL cebinizde kalsın
Serinin 10 cildi de basıldı, kolilendi ve dağıtıma başlandı. Bildiğiniz gibi, takım halinde sipariş edildiğinde PTC Kitap Setini, 5.030 TL yerine, 2.980 TL indirimli fiyatıyla satışa sunmuştuk. 

Şimdi ise kitaptaki KDV oranı sıfırlandı ve artık 10 CİLTLİK PTC KİTAP SETİ’ne, sadece 2500 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Tüm Kitap Seti için şimdi sipariş verin 5.030 TL yerine sadece 2.500 TL ödeyin. 2530 TL cebinizde kalsın!

Ücretsiz kongre katılımı ve dergi aboneliği
Hem Türkiye’nin diş teknisyenliği alanındaki en köklü bilimsel etkinliği Dental Labor Diş Teknisyenliği Sempozyumu’na ücretsiz katılın hem de dünyanın en iyi diş teknisyenliği dergisi Dental Labor bir yıl boyunca üretsiz gelsin!


Taksitli Ödeme Kolaylığı

Kitap bedelini kredi kartınızla ve uygun taksitlerle kolayca ödeyebilirsiniz. Ödemeyi, anlaşmalı olduğumuz kredi kartlarıyla 8 taksitte yapabilirsiniz.

8 Taksit uygulanan kartlar: World, Bonus, Maximum

Hesap takibindeki zorluklar sebebiyle, kredi kartı haricinde taksitli ödeme kabul edilmemektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


SINIRLI BASKI ADEDİ

PTC Teknik Kitaplar Serisi’nin çok özel fiyatlarla satılan bu ilk baskısı, sadece 250 takım olarak gerçekleştirildi. Yani birinci baskı tükendikten sonra, kitapların ikinci baskısı yapılacak ve fiyatlar büyük oranda değişecektir.

İlk 250 takımdan birini edinmek için lütfen arayın:

Elif Taman Yazıcı: 0555 975 55 43
Ergül Kaya - Elvan Genç: 0212 481 02 20


PTC KİTAP SERİSİ BROŞÜRÜ

PTC Teknik Kitaplar Serisi’ndeki bütün kitapların kısa tanıtımlarının ve fiyatlarının yer aldığı broşürümüzü PDF formatında buradan indirip, inceleyebilirsiniz.

Broşürü indirmek için bu linki tıklayınız.

Üyelik Bilgilerim

Kendinize Yatırım Yapın

Tarih Etkinliğe Dair Detaylar Şehir
Bütün Etkinlikleri Göster

Bunlar da ilginizi çekebilir