Khoury Konseptini ve Biyolojik Kemik Ogmentasyon Yöntemini Öğrenmek İsteyenler için Büyük Fırsat
VESTA & Knightsbridge Akademi’den yeni bir eğitim biyolojik kemik ogmentasyon yöntemi üzerine düzenleniyor. Almanya merkezli BoneFactory Academy ve VESTA Akademi işbirliği ile düzenlenen “Masterclass of Biological Bone Augmentation” eğitimi, üç gün olarak planlandı.


11.06.2020

Khoury Konseptinin ve Biyolojik Kemik Ogmentasyon yönteminin detaylı olarak ele alındığı bu kursta, dental implant cerrahisinde başvurulan birçok yöntem, kadavra uygulamalı olarak öğretiliyor.
 
Sert doku işlemlerinin yanı sıra yumuşak doku operasyonlarının da anlatıldığı kurs, bu alanda uluslararası önemli tecrübeye sahip Dr. Şerif Küçük tarafından veriliyor.
 
Eğitim sırasında İDEA Deneysel Ar-Ge & Eğitim Merkezi’nde taze insan kadavrası üzerinde uygulama yapacak olan hekimler iki farklı eğitim seçeneğinden kendilerine en uygun olanı seçebilecekler. Kemik ogmentasyonu konusunda henüz çalışmaya başlayan veya başlamak isteyen hekimler 1 günü teorik 1 günü uygulamalı iki günlük kursu seçebilecekken, kemik ogmentasyonu konusunda bilgisi olan fakat kendini geliştirmek isteyen hekimler 1 günü teorik, 2 günü uygulamalı üç günlük Kadavra Uygulamalı Masterclass Of Bone Augmentation Temel & Vertikal Kursu seçebiliyor.
 

Uluslararası Katılımcılar için de Ek Sınıf

 
Türk diş hekimlerinin yanı sıra uluslararası diş hekimlerini de İstanbul’da ağırlayan VESTA Akademi, bu eğitim için de yurt dışı taleplerini alıyor. Eğitimde teorik dersler, Türkçe ve İngilizce olmak üzere ayrı ayrı günlerde verilirken, anatomi laboratuvarındaki uygulamalı dersler ise, Türkçe-İngilizce grupla aynı anda yapılacak.
Ekim ayında yapılacak eğitimde katılımcı diş hekimleri; anatomi bilgilerinin tazelenmesi, Biyolojik Kemik Augmentasyon (BKA) Yönteminin felsefesi ve Khoury Konsepti, Intraoral kemik elde etme bölgeleri ve teknikleri, Khoury Konsepti ile lateral kemik blok ogmentasyonu ve yumuşak doku yönetimi, ileri greftleme prosedürleri ile sinüs yükseltme (açık, kapalı ve sandviç yöntemi / Schneiderian membran perforasyon dikme yöntemi) yöntemlerini öğrenecekler.
 
Eğitim hakkındaki detaylı bilgileri bu linki tıklayarak öğrenebilir, ayrıntılı eğitim müfredatını inceleyebilirsiniz.


Haber: Elif Taman Yazıcı (VESTA Akademi)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kadavra Uygulamalı Kursların Sonu mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle, ABD’deki doku bankaları, bağış kabulünü durdurmuş bulunuyor. Bunun sonucu olarak da, dünya genelindeki tıp fakültelerinin ve eğitim kurumlarının taleplerine cevap vermiyorlar. Sözkonusu durumun, pandeminin hafiflemesi, hatta tamamen sona ermesi durumunda bile bir süre devam edeceği ifade ediliyor. Çünkü yapılan çalışmalar, koronavirüs ailesinin 4 derecede 72 saat, derin dondurucuda (-20) ise 2 yıl hayatta kalabildiğini gösteriyor.

Devamını Oku

SİZE ÖZEL KURS TASARIMI

Devamını Oku

TAZE KADAVRADA CERRAHI KURSLARI

VESTA, uzun yıllardan bu yana, taze insan kadavraları üzerinde temel ve ileri cerrahi kursları düzenlemektedir. Bu eşsiz deneyim, sizi mesleğinizde bir seviye daha yükseltecektir.

Devamını Oku

Bugünlerin kıymetini bilin, güzelce dinlenin; çünkü diş hekimlerini ve dental sektörü çok yoğun günler bekliyor

Elbette bu kayıtsız şartsız bir iyimserlik değil. Sadece yaptığımız farklı projeksiyonların, gelecek senaryolarının gayet olumlu yönde seyrettiğini görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Yeter ki, dereye su gelinceye kadar kurbağanın gözü patlamasın.

Devamını Oku

İHTİYACINIZ OLAN EĞİTİM BURADA

Türkiye’nin dişhekimliği konusunda mezuniyet sonrası eğitim lideri VESTA’ya hoş geldiniz. Lütfen sitemizi gezip dolaşın. İlgi duyduğunuz eğitimlerden birini seçebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim burada yok mu? O zaman bizim size ihtiyacımız var, lütfen bizi arayın.

Devamını Oku

Diş Hekimleri Tıbbi Malzeme Taleplerini USHAŞ Sistemi Üzerinden Yapacak

Korona virüsü salgını, diş hekimlerinin tıbbi malzemelere ulaşmasını zorlaştırmıştı. Ağız Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği (ADİSSAD), maske, tulum, gözlük, dezenfektan vb. malzemelerin özel ağız ve diş sağlığı tesislerine tedariki için USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile anlaştı. Talep toplamaya yönelik yapılan duyuru güncellendi, talepler USHAŞ Sipariş Yönetim Sistemi üzerinden toplanacak. Diş hekimleri, Sağlık Bakanlığı aracılığı ile uygun fiyatlı tıbbi malzemelere ulaşabilecek.

Devamını Oku