Kadavrada İleri Cerrahi - İmplant Cerrahisinde Kemik ve Yumuşak Doku Yönetimi
18 Nisan - 19 Nisan 2020

Hastalarınıza uygulayacağınız prosedürleri deneme; dokular arasındaki gizli tehlikeleri öğrenme ve hassas anatomik yapılara ne kadar yakın çalıştığımızı saptama fırsatı bulacaksınız. Görerek, dokunarak, keşfederek benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız.

1750.00 EUR ( 1955.07 USD - 11842.25 TL )
Kadavrada İleri Cerrahi Kursu - 1750.00 EUR
Kadavrada İleri Cerrahi Kursu & Seyahat Paketi - 2650.00 EUR
Kadavrada İleri Cerrahi Kursu & Seyahat Paketi (Tek Kişilik Oda) - 2950.00 EUR

Eğitim Künyesi


Eğitime Dair

Çok daha zengin bir içerik, çok daha yorucu bir kurs sizi bekliyor

VESTA’nın uzun yıllardır Viyana Tıp Üniversitesi işbirliğiyle düzenlemekte olduğu Kadavra Uygulamalı İmplantoloji ve Cerrahi kursları, artık yeni bir evreye daha giriyor. Kurs içeriği çok daha zengin, çok daha detaylı bir hale getirildi. İmplantoloji ve cerrahi operasyonların yanısıra, yumuşak doku işlemleri de kurs konuları arasına dahil oldu.

Anatomik yapıların incelenmesi, sinüs yükseltme, greft/membran uygulamaları, blok kemik grefti alma gibi mevcut konulara, vestibül derinliğinin artırılması, serbest dişeti ve bağ dokusu grefti teknikleri gibi yumuşak dokuya dair konuların da eklenmesiyle, içerik zenginleştirildi.

Bugüne kadar kursa katılan meslektaşlarımız, eğitim boyunca çok yorulduklarını ifade ederek, ama kesinlikle bu yorgunluğa değdiğini söylemekteydiler. Bundan sonraki kurslarda, çok daha dolu, çok daha yorucu bir eğitim süreci gerçekleşeceğini söylemek gerekir.

Mesleki birikiminizi bir seviye daha yükseltmenin vakti geldi

Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı olarak, 2008 yılında bütünüyle yenilenerek tekrar açılışı yapılan ve çağdaş tıp eğitiminin başyapıtlarından biri olarak tanımlanan “Anatomy Training Center”da, %80 oranında uygulamalı gerçekleştirilecek kurs esnasında her iki katılımcıya bir kadavra tahsis ediliyor, her katılımcının bizzat bu deneyimi yaşaması sağlanıyor.

Benzersiz bir deneyim

Bu kurs esnasında, bir hastaya gelecekte uygulayacağınız prosedürleri deneme; dokular arasındaki gizli tehlikeleri öğrenme ve hassas anatomik yapılara ne kadar yakın çalıştığımızı saptama fırsatı bulacaksınız. Değişik anatomik yüzeyleri, kasları, sinirleri, arterleri, organları görerek, dokunarak, keşfederek benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız. 


KADAVRADA İLERİ CERRAHİ
İmplant Cerrahisinde Kemik ve Yumuşak Doku Yönetimi

BİRİNCİ GÜN
• Mandibular bölgede riskli anatomik bölgelerin diseksiyonu
• Posterior bölgede damar-sinir bulma
• Lingual sinirin bulunması
• Mandibular kanalın açılması
• İnferior alveolar sinirin bulunması
• Ramus’tan blok kemik alma
• Periost esnetme ve primer kapatma yöntemi
• Periodontal plastik cerrahi yaklaşım: Vestibül derinliğinin artırılması
• Vestibülden blok kemik kaldırma
• Mental foramen’in incelenmesi
• Alt çenede implant yerleştirme

İKİNCİ GÜN
• Üst çenede immediat implant yerleştirme
• Çift katlı flep
• İmmediat implant uygulamasında bağ dokusu grefti
• Kret genişletme
• Sinüs lift uygulaması ve greftleme
• Palatinalden bağ dokusu grefti alma
• Yumuşak doku teknikleri
• Serbest diş eti grefti


Size Uygun Ödeme Şekli

Size en uygun ödeme şartlarını karşılıklı konuşarak belirlemek için eğitim sorumlusu İlhan Köse ile görüşebilirsiniz. 
0212 481 02 20
0555 518 87 27

Fiyatlandırma

Seyahat Paketi + Kurs Katılım Ücreti: 2.650 EUR
Bu fiyat ilk 10 başvuru için geçerli kampanya fiyatıdır.
Daha sonraki müracaatlarda 3.550 EUR olarak uygulanacaktır.

Fiyata Dahil: Viyana Tıp Fakültesi “Anatomy Training Center”da gerçekleştirilecek eğitime katılım • Eğitim materyal ve dokümanları • Sertifika • Eğitimler esnasında verilecek ikramlar ve öğle yemekleri • Viyana'daki eğitimin ilk günü akşamı Heuriger'de verilecek akşam yemeği • İstanbul-Viyana-İstanbul uçak bileti • Viyana'da 3 gece konaklama • Sabah kahvaltıları • Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri • Akşam yemeğine gidiş-dönüş transferleri.

Tek başına konaklamak isteyenler için tek kişilik oda farkı 300 Avro’dur.

Refakatçi ücreti 900 Avro’dur.


UÇAK BİLETİ SİZDEN, TRANSFERLER BİZDEN

Size cazip bir teklifimiz var. Uçak biletinizi dilediğiniz saate, dilediğiniz havayoluyla ve dilediğiniz şartlarda (ister ücretli, ister birikmiş millerinizle) kendiniz alın, biz sizi havalimanında karşılayıp otelinize yerleştirelim. 

Bu sayede, çok daha uygun şartlarda Kadavrada İleri Cerrahi Kursuna katılma fırsatınız olsun.

Uçak biletini kendisi alan katılımcılarımız için özel fiyatlama:

Kredi Kartına 5 Taksit: 2150 EUR
Kredi Kartı Tek Çekim: 1950 EUR
Havale / EFT: 1850 EUR

Fiyata Dahil: Viyana Tıp Fakültesi “Anatomy Training Center”da gerçekleştirilecek eğitime katılım • Eğitim materyal ve dokümanları • Sertifika • Eğitimler esnasında verilecek ikramlar ve öğle yemekleri • Viyana'daki eğitimin ilk günü akşamı Heuriger'de verilecek akşam yemeği • Viyana'da 3 gece konaklama • Sabah kahvaltıları • Havaalanı-Otel-Havaalanı transferleri • Akşam yemeğine gidiş-dönüş transferleri


Küçük bir Viyana tatili, şehir turu, Heuriger’de akşam yemeği 

Tecrübeli Türk rehber eşliğinde bir şehir turunun yanı sıra, Viyana’nın en merkezi bölgesindeki otelimizde konaklayarak küçük bir tatil keyfi de yaşayacaksınız.

Ayrıca kursun birinci günü (Cumartesi) akşam yemeği için, Viyana’nın meşhur üzüm bağlarının bulunduğu Heuriger’de, geleneksel tarzda bir akşam yemeği sizleri bekliyor.


Memnuniyet Oranı: %90+

Kadavra uygulamalı kursları ilk kez Mart 2011’de düzenledik ve bugüne kadar, yılda iki kez olmak üzere tekrarladık. Bu kurslara, onlarca meslektaşımız katıldı.

Her eğitimden sonra yaptığımız anketlerde katılımcılar eğitim içeriği vb. konularda 10 üzerinden puanlar verdiler ve 9.6 gibi erişilmesi zor bir sonuç çıktı.

Eğitimi tamamlayan diş hekimlerinin 
%93’ü “merak ettiği birçok anatomik yapıyı inceleme imkanı bulduğunu”;
%67’si “pek çok teorik bilgisini deneyimleyerek somutlaştırdığını”;
%60’ı ise “riskli bölgeler konusunda kendisini daha yeterli ve cesur hissettiğini” ifade etti.


SIK SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Kadavralar mumyalanmış mıdır, hastalık kapabilir miyim?

Kadavralar mumyalanmamıştır, diseksiyon odasında kullanılmadan önce dondurulmuştur. Kurstan önce yıkanmış ve hazırlanmıştır. Ve bu işlem donöre saygı çerçevesinde en estetik şekilde yapılmıştır. Donörün geçmişi hakkında her hangi bir bilgi verilmeyecektir. Hiç bir donörün bulaşıcı hastalık geçmişi yoktur, yine de dikkatli davranmanız öğütlenecektir.

Bir kadavra üzerinde kaç katılımcı çalışacak?

Bu uygulamalı kursu benzersiz kılan özelliği gereği her iki katılımcıya bir kadavra tahsis edilmiştir.

Cerrahi işlemler sırasında fotoğraf çekebilir miyim?

Donöre saygı gereği diseksiyon odasında video ve fotoğraf çekimi yasaktır. Ancak gelen talepler doğrultusunda, tamamen kişisel eğitim amaçlı olarak, kısmen fotoğraf çekimine izin verilebilse de, bu fotoğrafların internet vb ortamlarda kullanılması, bir başkasyla paylaşılması yasal ve etik açıdan kesinlikle yasaktır.

Kadavralara seminerden sonra ne olmaktadır?

Kalıntılar yakılmaktadır ve Üniversite naaşını bilime vakfetmiş bu insanlar için ortak bir cenaze töreni düzenlemektedir.

Uygulama özel bir laboratuvarda mı yapılıyor?

Viyana Tıp Fakültesi Anatomi ve Hücre Biyolojisi Merkezi’nin, öğrenci ve doktorlara yönelik gerçekleştirilen diseksiyon kursları ile ilgili, uzun bir geçmişi vardır. Kadavralar üerinde çalışacağınız oda çok geniştir ve 120 kişinin çalışması için tasarlanmıştır. Buna rağmen uygulama maksimum 40 kişilik gruplar için yapılmaktadır. Bu işlemler için özel hazırlanmış laboratuvarda, özel bir havalandırma sistemi, uygun aydınlatma, özel paslanmaz çelik masalar ve geniş yıkama alanları bulunmaktadır.

Ne tarz bir kıyafet giymeliyim?

Günlük ve rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Kıyafet seçerken Viyana Tıp Fakültesi’nin davetlisi olduğunuzu unutmamanız rica olunur. Laboratuvara şort ve sandaletle girilmesine izin verilmemektedir. Zemin ıslak olduğunda kaygan olacağından spor ayakkabısı türü bir şey uygun olacaktır.

Eğitim sırasında veya sonunda sınav olacak mı?

Hayır.

Anatomi bilgimin düzeyi problem olur mu?

Anatomi bilgi düzeyiniz hakkında endişelenmenize hiç gerek yok. Kurs esnasında size bütün diseksiyon işlemi sırasında rehberlik edilecek. Fakat gene de, baş boyun anatomisine bir göz atmanız, kurstan elde edeceğiniz verimi artıracaktır.

Seminere ne getirmem gerekiyor?

Her türlü gerekli el aleti eğitim merkezi tarafından sağlansa da seminere kendi el aletlerinizi getirmeniz tavsiye edilmektedir. Böylece sizin açınızdan hem kursun verimliliği artacak, hem de kurs sonrasında muayenehane ortamında çalışırken kendinizi daha hazır hissedeceksiniz. Gerekli el aleti listesi eğitimden önce size bildirilecektir. Latex’e alerjiniz varsa lütfen kendi hipo alerjik eldivenlerinizi getirin. 


VİYANA: Avrupa'nın en aristokrat şehri

Viyana denince ilk akla gelenler: Mozart ezgileri, Thomas Bernhard kitapları, Gustav Klimt tabloları, şnitzel, elmalı turta, kahve, Tuna Nehri, kraliyet sarayları ve katedrallerdir. Avusturya’nın efsanevi başkenti, Avrupa’nın en aristokrat şehridir. Habsburg Hanedanı’nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş dev bir imparatorluğun merkezidir.

Müzik, mimari, resim ve heykelin kallbi olan kentte, Mozart, ‘Figaro’nun Düğünü’nü bestelemiş, Freud, bilinçaltına giden yolu keşfetmiştir. Viyana, dört köşesini baştan başa saran demiryolu ağı, turistik ring otobüsleri, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla gezilmesi çok rahat bir şehir.

23 farklı bölgeye ayrılan şehrin kalbi, 1. Viyana denilen Innere Stadt. Viyana klasiklerinin önemli bir bölümü de burada: Stephan Katedrali, Kraliyet Sarayı, İmparatorluk Tiyatrosu, Belediye Binası, Müzeler Bölgesi, Parlamento, İspanyol Binicilik Okulu... 

‘Vienna Ring Tram’ olarak bilinen nostaljik tramvaylarla da gezilebilen bölgeyi yürüyerek keşfetmek ayrı bir keyif. Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-klasik ve Art Nouveau’nun benzersiz bir sentezini sunan uzun bulvarlar bir açık hava müzesi gibi. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

12.10.2019 - 13.10.2019
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu
30.11.2019 - 30.11.2019
PRF ve i-PRF: Ne zaman, Nerede, Nasıl?
25.02.2018 - 25.02.2018
İmplantoloji ve Cerrahi Operasyonlarda Dental Asistan
08.11.2019 - 10.11.2019
İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
22.06.2019 - 23.06.2019
Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneer Eğitimi
22.11.2019 - 24.11.2019
Ortodonti Modüler Seminer Programı - 1 Yıllık