İmplantüstü Protez Kursu
22 Haziran - 23 Haziran 2019

İmplant vakalarında, hasta memnuniyeti söz konusu olduğunda, işin özeti şu cümlede saklı: Hasta bizden implant değil, diş istiyor. Çünkü altyapı çok önemli olsa da, hastalarımızla ilişkilerimiz genellikle üstyapı üzerinden şekilleniyor.

1500.00 TL ( 270.89 USD - 239.07 EUR )
İmplanüstü Protez Kursu - 1500.00 TL

Eğitim Künyesi


Eğitime Dair

HASTALARIMIZ BİZDEN İMPLANT DEĞİL, DİŞ İSTİYOR

İmplant kullanımının yaygınlaşması sonucu, implantüstü protezler, diş hekimlerinin en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birisi haline geldi. Gerek implant uygulamaya yeni başlayan, gerekse implantın cerrahi işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren bir çok meslektaşımız, başarılı bir protetik tedavi süreci için bilgi ve tecrübelerini yeterli görmemektedir.

İmplant vakalarında, hasta memnuniyeti söz konusu olduğunda, işin özeti şu cümlede saklı: Hasta bizden implant değil, diş istiyor. Çünkü altyapı çok önemli olsa da, hastalarımızla ilişkilerimiz genellikle üstyapı üzerinden şekilleniyor.

Elbette bir implantın başarısını tamamlayan en önemli faktör, protetik üstyapıdır. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi, hasta memnuniyetinin birinci önceliği, tedavi sonrası sahip olacağı dişlerin görünümü ve kullanım rahatlığıdır. Prof. Dr. M. Kemal Ünsal tarafından uygulamalı olarak verilecek olan 2 günlük eğitimin, tam da bu ihtiyacı karşılayacağına, sorularınıza mükemmel bir cevap olacağına inanıyoruz.

KAPSAMLI PROGRAM

Hem akademisyen hem de klinisyen kimliğiyle, kendi alanındaki en önemli birkaç isimden biri olan Prof. Dr. Kemal Ünsal, protez ve implantüstü protez konusunda uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimini, katılımcı meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Gayet detaylı ve kapsamlı hazırlanan kurs içeriğinde, “hangi durumda doku seviyesi, hangi durumda kemik seviyesi, hangi durumda monoblok implantlar tercih edilmeli ve niçin” sorusundan başlayarak, tomografi öncesi radyolojik stent tiplerine ve amaçlarına kadar bir çok konuya yer verildi.

Protetik tedavinin ayrılmaz bir parçası olan laboratuarlarla iletişimin nasıl kurulması gerektiği, dikkat edilecek detaylar ve püf noktaları da eğitime dahil edildi.

Yine eğitimin diğer önemli başlığı vak’a planlaması ve ölçü. Hastanın sosyal, medikal ve oral durumunu gözönüne alarak vak’a nasıl planlanır? Tam dişsizlik, parsiyel dişsizlik ve tek diş eksikliklerinde uygulanacak protez tipleri nelerdir? Ölçü maddelerinin birbirlerine olan avantaj ve dezavantajları. Şahsi kaşık tipleri ve üretimleri gibi pek çok husus, İmplantüstü Protez Kursu’nda cevap buluyor.

EĞİTİM KONULAR

İki günlük eğitim esnasında katılımcı hekimlere aktarılacak konular, dokuz ana başlık altında toplanıyor

-İmplant seçiminde dikkat edilecek noktalar
-Protetik risk faktörleri
-İmplantolojide oklüzyon
-Estetik bölgede implant uygulamaları
-Vak’a planlaması
-Ölçü alma ve ölçüde dikkat edilmsi gereken püf noktaları
-Restorasyonların üretiminde laboratuar ile iletişim
-İleri görüntüleme teknikleri
-Komplikasyonlar ve çözüm yolları

UYGULAMA

Eğitimin en önemli özelliklerinden biri de, katılımcı hekimlerin kapsamlı bir uygulama ile, pratik edinmeleri. Eğitime katılan her hekim, model üzerinden ölçü alıyor ve kurs esnasında çağdaş tüm implant ölçü parçalarına değiniliyor. Kapalı ve açık teknik ölçülerin, avantaj dezavantajları detaylı şekilde açıklanıyor.

Ayrıca, ölçü netliği ve hassasiyetinin sağlanması için gereken işlemler de, yine hekimler tarafından uygulanarak bizzat deneyimleniyor.

İmplant uygulamasının en önemli basamaklarından birisi olan abutment (dayanak) seçimi ve hangi abutment’ı hangi durumda tercih etmek gerektiği hususunda, Prof. Dr. Kemal Ünsal, masaüstü sunumu yapıyor.

KATILIM ÜCRETİ

Eğitime Katılım Ücreti

İlk 10 Kayıt İçin: 1.500 TL (KDV Dahil)
11. Kayıttan İtibaren: 1.850 TL (KDV Dahil)

Fiyata Dahil:

İmplantüstü Protez Eğitimi, kurs esnasında kullanılan malzeme, cihaz ve ekipman, eğitim dokümanları, öğle yemekleri, çay-kahve servisi, sertifika.

Kredi Kartına Taksit

Katılım ücretini Bonus kartınızla vade farksız 5, World kartınızla 3, Axess kartınızla 2 taksitte ödeyebilirsiniz.

BİLGİ ve KAYIT

Daha fazla bilgi almak, size en uygun ödeme şeklini konuşmak ve kayıt işlemleri için

0212 481 02 20
0555 518 87 27 (İlhan Köse)
no’lu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.
Veya hemen şimdi bir eposta yollayabilirsiniz: bilgi@vyg.com.tr

Bunlar da ilginizi çekebilir

25.02.2018 - 25.02.2018
İmplantoloji ve Cerrahi Operasyonlarda Dental Asistan
22.06.2019 - 23.06.2019
Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneer Eğitimi
28.03.2019 - 30.03.2019
İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
14.12.2019 - 15.12.2019
Endodontide Güncel Tedavi Teknikleri ve Mikroskop Kullanımı
19.04.2019 - 21.04.2019
Botoks ve Dermal Dolgu Kursu
28.03.2019 - 30.03.2019
İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)