İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
17 Aralık - 19 Aralık 2021

Eğitmenler gözetiminde, kadavralar üzerinde cerrahi becerinizi ve tecrübenizi geliştirin. Dilediğiniz sayıda implant uygulayarak özgüven ve deneyim kazanın. İmplant uygulamaya başlamak için iyi bir gün.

14750.00 TL ( 1076.27 USD - 952.68 EUR )
İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı) - 14750.00 TL

Eğitim Künyesi

 • Kurs Etiket No
  V171221IMP01TR090IST
 • Eğitmen(ler)
  Prof. Dr. Ezher Dayısoylu
  Dr. Becen Demir
 • Başlangıç Tarih ve Saati
  17.12.2021 - 09:00
 • Planlanan Bitiş Zamanı
  19.12.2021 - 16:30
 • Şehir
  İstanbul
 • Mekân
  Daha sonra bilgilendirileceksiniz
 • Öğretim Yöntemi
  Teorik Ders, Model Üzerinde Uygulama, Kadavra Üzerinde Uygulama
 • Dil
  Türkçe
 • Eğitim Sorumlusu
  İlhan Köse
  +90 555 518 87 27
  [email protected]
 • Kayıt Formu

Eğitime Dair

• İMPLANT UYGULAMAYI GERÇEK DOKULARDA DENEYİMLEYEREK ÖĞRENİN 

Türkiye’de sadece VESTA tarafından gerçekleştirilmekte olan Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitiminin hem teorik hem de pratik acıdan oldukça kapsamlı bir içeriği var. Eğitmenlerin, uzun yıllar zarfında edindikleri deneyimlere dayanarak hazırladığı teorik anlatımlar, pratik uygulamalarla zenginleştiriliyor.

Eğitimde uygulamalar için gayet geniş bir zaman dilimi ayrılarak, katılımcıların hem maket çeneler hem de taze insan kadavraları üzerinde deneyim kazanmaları hedefleniyor. 

Kadavralarda çalışırken, gerçeğe en yakın dokular üzerinde, implant yerleştirmekten dikiş̧ tekniklerine, greftlemeden membran kullanımına kadar birçok uygulamayı, eğitmenler nezaretinde bizzat deneyimleyeceksiniz.

• DİLEDİĞİN SAYIDA İMPLANT UYGULA, TECRÜBE VE ÖZGÜVEN KAZAN 

VESTA dünyada ilk kez, kendi eğitim implantalrını ürettirerek markadan bağımsız implant kursları düzenleyen eğitim kurumu oldu. Bu sayede, dilediğiniz kadar implant uygulayarak deneyim ve özgüven kazanma imkanınız bulunuyor.

Katılımcı hekimler hem alt çenede hem de üst çenede farklı bölgelere eğitmenler nezaretinde implant yerleştirerek tecrübe ediniyor ve gerçek hastadaki riskleri minimize ediyor.

Üç̧ gün süreli Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitimi, katılımcı diş̧ hekimlerinin bilgilerini güncellemek, güçlendirmek ve sistematize etmek suretiyle, onlara bütüncül bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.

• HER İKİ KİŞİYE BİR KADAVRA 

Yurt dışında veya ülkemizde düzenlenen kimi kadavra uygulamalı eğitimlerde sadece demonstrasyon amacıyla eğitmenlerin kadavra üzerinde operasyon yaptığını biliyoruz. Kimi kurslarda ise dört, beş hatta bazen daha fazla kursiyer ortak bir kadavra üzerinde çalışma fırsatı bulabiliyor. 

VESTA İmplantoloji Temel Eğitiminde ise, her iki katılımcıya bir adet kadavra tahsis edilir. Kursiyerlerden biri operasyonu yaparken, diğer arkadaşı onu asiste eder. Böylece bütün cerrahi aşamalar, her bir hekim tarafından bizzat gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

• İKİ GÜN BOYUNCA KADAVRALARDA ÇALIŞMA

Bu eğitimde, bir gün teorik temel bilgiler aktarılmakta, iki gün boyunca ise kadavralar üzerinde cerrahi işlemler “dinle, izle, uygula” prensibiyle gerçekleştirilmektedir.


Eğitimin Hedefi.

İmplant uygulamaya başlamak isteyen dişhekimlerinin bilgilerini tazelemek, güncellemek, güçlendirmek ve sistematize etmek suretiyle, onlara bütüncül bir bakış açısı kazandırmak ve implant uygulamaya yeterli bilgi, beceri, özgüven ve cesaretle başlamalarına yardımcı olmak.

Geometrik oranlarla büyüyen dental implant dünyasında siz de yerinizi almakta gecikmeyin.

Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitimi’nin hem teorik hem de pratik açıdan oldukça kapsamlı bir içeriği var. Eğitmenlerin, uzun yıllar zarfında edindikleri deneyimlere dayanarak hazırladığı teorik anlatımlar, pratik uygulamalarla zenginleştiriliyor.

Üç gün süren Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitimi, katılımcı diş hekimlerinin bilgilerini güncellemek, güçlendirmek ve sistematize etmek suretiyle, onlara bütüncül bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.


Kadavra Üzerinde Çalışmak Niçin Önemli?

Eğitimde kullanılacak olan taze insan kadavraları, formollenmemiş yani herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmamış, sadece dondurulmuş olduklarından, dokular tamamen gerçek yapılarını muhafaza etmektedir. Bu yüzden mesleğinizi uygularken karşılaşacağınız riskleri önceden görme, dokuları yakından inceleme ve gerçek dokular üzerinde çalışma imkanı bulacaksınız.


Kadavrada Hangi Uygulamaları Yapacaksınız?

Aşağıda da belirtildiği gibi, kadavra üzerinde implant yerleştirme, anatomik dokuları inceleme, greft ve membran uygulaması, dikiş teknikleri ve daha birçok işlemi, eğitmenler nezaretinde bizzat yapacaksınız.


Eğitimde Protez Konuları Neden Yok?

Aslına bakarsanız, bu da implantoloji kursları konusunda edindiğimiz tecrübenin bizi getirdiği sonuçlarından birisi. Bundan 15 yıl önce düzenlediğimiz implant kurslarımız, hem cerrahi hem de protetik konular için toplamda 2 veya 3 günlük bir eğitimden oluşuyordu.

Zamanla bu süre yetersiz olmaya başladı ve eğitimlerimizi 3 gün temel eğitim, 3 gün de ileri seviye olarak yeniden dizayn ettik. Yani toplamda 6 günlük bir eğitim ortaya çıktı. Geçen yıllar zarfında hem konuların daha detaylı hale gelmesi, hem dental implantolojinin hızlı gelişimi sebebiyle, tecrübelerimiz ışığında yeniden bir düzenleme ihtiyacı duyduk.

Artık VESTA İmplantoloji Eğitim Programı, toplamda 13 günlük, çok dolu, çok detaylı bir müfredata evrildi:

 • 3 Gün - İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
 • 3 Gün - İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (Kadavra Uygulamalı) 
 • 3 Gün - İmplantüstü Protez Yetkinlik Eğitimi
 • 2 Gün - Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler (Kadavra Uygulamalı)
 • 2 Gün - Periimplantitis Kursu

Bütün eğitimlere ayrı ayrı kayıt olmak mümkün. Ama dilerseniz toplu olarak kayıt yaptırıp, hem daha avantajlı bir ücret ödüyorsunuz hem de “kursta kontenjan kaldı mı, tükendi mi” endişesi taşımadan kendi ajandanızı planlayabiliyorsunuz.


Katılım Ücreti ve Ödeme Kolaylıkları

Eğitime Katılım Ücreti (KDV Dâhil)

İlk 10 Kayıt İçin: 12.500 TL
11. Kayıttan İtibaren: 14.000 TL

Fiyata Dahil: 3 günlük Kadavra Uygulamalı İmplantoloji Temel Eğitimi, teorik ve uygulamalı eğitimler, malzeme ve ekimpan, eğitim dokümanları, öğle yemekleri ve çay-kahve servisi, sertifika.


Kredi Kartına Taksit

Katılım ücretini bu web sitesi üzerinden Maximum kartınızla 5 taksite kadar bölerek ödeyebilirsiniz. Ayrıca World veya Bonus kredi kartınızla 3 taksitte ödemek için ekibimizle temas kurabilirsiniz.

Size Uygun Ödeme Şekli

Size en uygun ödeme şeklini belirlemek ve detaylar hakkında bilgi almak için

0212 481 02 20
0555 518 87 27
no’lu telefondan İLHAN KÖSE ile görüşebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

29.01.2022 09:00 - 30.01.2022 17:00
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu
KONTENJAN DOLU
04.12.2021 09:00 - 05.12.2021 17:00
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu
25.02.2022 09:30 - 29.05.2022 17:00
Ortodonti Modüler Eğitim Programı
05.02.2022 09:00 - 06.02.2022 17:00
Dental Botoks Kursu: TME ve Dişeti Rahatsızlıklarının Botulinum Toksinle Tedavisi
KONTENJAN DOLU
17.12.2021 09:00 - 19.12.2021 16:30
İmplantoloji Temel Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
KONTENJAN DOLU
22.01.2022 09:00 - 23.01.2022 17:00
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu