Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneer Eğitimi
22 Haziran - 23 Haziran 2019

Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip.

2150.00 TL ( 354.95 USD - 317.72 EUR )
Lamina Veneer Eğitimi - 2150.00 TL

Eğitim Künyesi


Eğitime Dair

Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip. Prof. Dr. Altay Uludamar tarafından verilen eğitim, bu konuda ihtiyacınız olan bilgi ve beceriyi size kazandırmak üzere tasarlandı.

Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Altay Uludamar’a, eğitim esnasında ve uygulamalarda Doç. Dr. Atilla Gökhan  Özyeşil eşlik ediyor. Birçok sorunun cevabı anlatılıyor, katılımcılara yeni ufuklar açılıyor. Bu eğitim esnasında, iki gün boyunca, lamina veneerler hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorma ve cevabını alma fırsatı yakalayacaksınız.
 

FANTOM LABORATUARINDA UYGULAMA

VESTA’nın yıllardan beri başarıyla düzenlediği, katılımcı memnuniyeti çok yüksek eğitimlerinden biri olan Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneerler Kursu, artık Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin fantom laboratuarlarında gerçekleştiriliyor. 

Katılımcı hekimler, gerçek hasta deneyimine yakın yöntemlerle, fantom modeller üzerinde bizzat preparasyon yapıyor, geçicileri hazırlıyor, ölçü alıyor ve üretilen veneerleri, kendi modelleri üzerinde simante ediyor.

Diş kesimi, ölçü alımı ve laminaların yapıştırılmasını da kapsayan uygulama bölümünde, özel hazırlanmış modeller üzerinde birebir çalışarak, porselen lamina veneerlerin gülüş tasarımında kullanımı hakkında püf noktaları öğrenecek ve merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulacaksınız.
 

GELENEKSEL VE DİJİTAL ÖLÇÜ YÖNTEMLERİ

Eğitim kapsamında geleneksel yöntemlere alternatif olarak geliştirilen dijital ölçü alma yöntemleri konusu da katılımcı meslektaşlarımızla detaylı şekilde paylaşıyor. Her iki yöntemin de farkları, avantajları, dezavantajları tarafsız bir bakış açısıyla incelenerek, vaka sunumları eşliğinde anlatılıyor.
 

HASTA ÜZERİNDE MOCK-UP UYGULAMASI

Bilindiği gibi ülkemizde pek az hekim kliniğinde “mock-up” yöntemi kullanmaktadır. Bu eksikliği giderme amacıyla, eğitimin ikinci günü, Prof. Dr. Altay Uludamar, önceden belirlemiş olduğu bir vaka üzerinde mock-up hazırlığının nasıl yapıldığını canlı olarak katılımcılara gösteriyor.

Kursiyerler, bir yandan hasta üzerindeki canlı uygulamayı ve mock-up hazırlığını izlerken, bir yandan da merak ettikleri soruları eğiitmenlere yönelterek cevaplarını alıyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

14.12.2019 - 15.12.2019
Endodontide Güncel Tedavi Teknikleri ve Mikroskop Kullanımı
09.11.2019 - 10.11.2019
Anterior Kompozit Restorasyonlar: Estetik ve Klinik Başarının İpuçları
24.02.2018 - 24.02.2018
Yardımcı Personel Temel Eğitimi (İstanbul)
02.12.2018 - 02.12.2018
Balon Yöntemiyle Sinüs Yükseltme
28.06.2019 - 30.06.2019
Botoks ve Dermal Dolgu Kursu
30.11.2019 - 30.11.2019
PRF ve i-PRF: Ne zaman, Nerede, Nasıl?