Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneer Eğitimi
23 Şubat - 24 Şubat 2019

Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip.

2150.00 TL ( 402.13 USD - 353.48 EUR )
Lamina Veneer Eğitimi - 2150.00 TL

Eğitim Künyesi


Eğitime Dair

Günümüzde diş hekimlerine en sık gelen hasta taleplerinden biri olan lamina veneerler, doğru vakada doğru şekilde uygulandığı zaman beklentileri karşılayan ve memnuniyet oranını yükselten bir etkiye sahip. Prof. Dr. Aslıhan Üşümez tarafından verilen eğitim, bu konuda ihtiyacınız olan bilgi ve beceriyi size kazandırmak üzere tasarlandı.

Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden biri olan Prof. Dr. Aslıhan Üşümez’e, eğitim esnasında ve uygulamalarda Dr. Esad Güven eşlik ediyor. Birçok sorunun cevabı anlatılıyor, katılımcılara yeni ufuklar açılıyor. Bu eğitim esnasında, iki gün boyunca, lamina veneerler hakkında merak ettiğiniz herşeyi sorma ve cevabını alma fırsatı yakalayacaksınız.
 

FANTOM LABORATUARINDA UYGULAMA

VESTA’nın yıllardan beri başarıyla düzenlediği, katılımcı memnuniyeti çok yüksek eğitimlerinden biri olan Gülüş Tasarımında Porselen Lamina Veneerler Kursu, artık Kemerburgaz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin fantom laboratuarlarında gerçekleştiriliyor. 

Katılımcı hekimler, gerçek hasta deneyimine yakın yöntemlerle, fantom modeller üzerinde bizzat preparasyon yapıyor, geçicileri hazırlıyor, ölçü alıyor ve üretilen veneerleri, kendi modelleri üzerinde simante ediyor.

Diş kesimi, ölçü alımı ve laminaların yapıştırılmasını da kapsayan uygulama bölümünde, özel hazırlanmış modeller üzerinde birebir çalışarak, porselen lamina veneerlerin gülüş tasarımında kullanımı hakkında püf noktaları öğrenecek ve merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bulacaksınız.
 

GELENEKSEL VE DİJİTAL ÖLÇÜ YÖNTEMLERİ

Eğitim kapsamında geleneksel yöntemlere alternatif olarak geliştirilen dijital ölçü alma yöntemleri konusu da katılımcı meslektaşlarımızla detaylı şekilde paylaşıyor. Her iki yöntemin de farkları, avantajları, dezavantajları tarafsız bir bakış açısıyla incelenerek, vaka sunumları eşliğinde anlatılıyor.
 

HASTA ÜZERİNDE MOCK-UP UYGULAMASI

Bilindiği gibi ülkemizde pek az hekim kliniğinde “mock-up” yöntemi kullanmaktadır. Bu eksikliği giderme amacıyla, eğitimin ikinci günü, Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, önceden belirlemiş olduğu bir vaka üzerinde mock-up hazırlığının nasıl yapıldığını canlı olarak katılımcılara gösteriyor.

Kursiyerler, bir yandan hasta üzerindeki canlı uygulamayı ve mock-up hazırlığını izlerken, bir yandan da merak ettikleri soruları eğiitmenlere yönelterek cevaplarını alıyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

27.04.2019 - 28.04.2019
Kadavrada İleri Cerrahi - İmplant Cerrahisinde Kemik ve Yumuşak Doku Yönetimi
28.03.2019 - 30.03.2019
İleri Seviye İmplantoloji Eğitimi (Kadavra Uygulamalı)
02.12.2018 - 02.12.2018
Balon Yöntemiyle Sinüs Yükseltme
16.11.2019 - 17.11.2019
Dental Kemik Cerrahisinde İleri Teknikler (Kadavra Uygulamalı)
25.02.2018 - 25.02.2018
İmplantoloji ve Cerrahi Operasyonlarda Dental Asistan
07.09.2019 - 08.09.2019
Oklüzyon Analizi ve Splint Yapım Kursu